Spor Salonlarında Yeni Dönem: Bireysel Egzersiz Bölmeleri

Birçok işletme corona virüs salgınından olumsuz etkilendi, bazıları kapanmak zorunda kaldı. Ayakta kalanlar da hükümetlerin sosyal mesafe uygulamalarını gevşetmesiyle birlikte müşterilerin güvenliğini sağlamak ve faaliyetlerine devam edebilmek için yeni fikirler geliştiriyor. Inspire South Bay Fitness da bu fikirlerden birini ortaya attı. Yakın zamanda tekrar açılan Kaliforniya'daki spor salonu, müşterilerini güvende tutmak ve virüsün yayılımını önlemek amacıyla bireysel egzersiz bölmeleri koydu.

Bu bölmeler duş perdesinden ve borulardan yapılmış, içlerinde bir sıra ve dambıllar bulunuyor. Spor salonunun sahibi Peet Sapsin, Instagram'da paylaştığı gönderinin altında “Bölmelerimizi inşa etmemiz yaklaşık 3 günümüzü aldı. Sağlık önlemlerini ve sosyal mesafe protokollerimizi uygulamaya koyacağız. Sınıf kapasitemiz sınırlı olacak, ancak programımızla yaratıcı olacağız. Ne olursa olsun, arkanızdayız, ”diyor.

Spor salonu yeniden açılıyor olsa da, henüz evlerini terk etmeye hazır olmayanlara online dersler vermeye devam edecekler. Peet Sapsin, "Aşı bulunana kadar Zoom sınıflarına da ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Bu çaba, evde kalmayı tercih eden ve bizzat geri dönmeye hazır olmayıp yine de iyi antrenman yapan üyelerimizi ağırlamak için,” diyor.

https://pazarlamasyon.com/spx-outdoor-ve-extreme-sporlar-sektorunun-en-cok-buyuyen-markasi-oldu/

Ayrıca spor salonuna geldiğinizde uymanız gereken birkaç katı kural var. Dışarıda beklerken diğer insanlarla aranızda 6 fit mesafe olmalı; bu konuda yardımcı olmak için yerde X işaretleri var. İçeri girdiğinizde ellerinizi dezenfekte etmelisiniz. Daha sonra ateşiniz ölçülüyor. Bölmelerin içinde, dezenfektan, yüz maskesi ve müşterilerin diğer eşyalarını koyabilecekleri bir yer bulunuyor. Peet Sapsin'in sahibi, insanlardan, antrenmanlarını bitirdikten sonra orada bulunan bezlerle her şeyi temizlediklerinden emin olmalarını istiyor.

Spor salonunun aldığı bu önlem, bazıları tarafından takdir edilirken bazılarınca daha riskli bulunup beğenilmedi. Bazıları ise tamamen gereksiz buldu. Siz bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir