Sosyal Medya Anadolu Üniversitesi'ne 'Ders' Oldu

 

Geçen cuma Anadolu Üniversitesi öğrencileri için önemli bir gündü. Yanılmıyorsam lisans seviyesinde Türkiye'de ilk defa Sosyal Medya dersi işlendi. Bu yıldan itibaren Türkiye'nin köklü üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi, örgün öğrencilerine alan seçimlik ' Sosyal Medya Yönetimi ' dersi sunuyor.

Sosyal Medyanın her yönüyle inceleneceği 14 haftalık ders sonunda öğrenciler Sosyal Medyaya doyacak. Önde gelen Sosyal Medya ajanslarından olan The NetFork ve C2A' nın kurucusu olan, aynı zamanda üniversite yıllarını Eskişehir'de geçiren  Ergün Erdem ' in verdiği dersler Cuma günleri 14.00'te başlıyor.

Anadolu Üniversitesi'nin bu atağı sosyal mecrada beğeni topladı. Aynı zamanda Türkiye'nin ilk Sosyal Medya öğrenci kulübü için de harekete geçen Anadolu Üniversitesi öğrencileri, öğrenci merkezinde açılması planlanan kulüp için çalışmalarına devam ediyorlar.

Bu sene Yeditepe Üniversitesi, Sosyal Medya Yönetimi (MBA) Yüksek Lisans Programını başlattığını duyurmuştu.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir