• Sony'nin yeni taşınabilir kliması Reon Pocket, özel bir atletin arka cebine yerleştirilerek vücudu ısıtabilme veya soğutabilme özelliğine sahip.
  • Satışına henüz başlanmayan bu ürün yalnızca Japonya'da satışa sunulacak.
  • İlgili yazı: Yorganınızı Klimalı Hale Getiren Muhteşem Buluş

Yaz aylarında havanın çok sıcak olması insanları terletiyor ve dolayısıyla da bunaltıyor. Kışları da aynı şekilde soğuğa karşı önlemler almamız gerekiyor. Klimalı ortamlarda çalışanlar veya yaşayanlar için havanın derecesi ayarlanabilir olsa da dışarısı için aynı şey söz konusu değil...

Sony tüm bunlardan yola çıkarak giyilebilir bir klima üretti. Üzerimizde taşıyacağımız bir klimayı ilk başta hayal edememiş olabilirsiniz ancak bu cihaz cebe sığacak kadar küçük bir şey.

Reon Pocket ismindeki bu klima Peltier etkisi sayesinde ise soğutma ve ısıtma eylemi gerçekleştiriliyor. Özel olarak üretilen tişörtün arka kısmındaki cebin içine koyulduğunda vücudu 13 dereceye kadar soğutabilen klima kış aylarında ise cihaz vücudu 8 dereceye kadar ısıtabiliyor. İki saate kadar pil süresi sunan cihaz, USB-C bağlantısını kullanıyor ve iki saatte şarj edilebiliyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=2dlzdZlbq2Q

Cihazın satışına henüz başlanmadı ancak Sony’nin crowfunding platformu First Flight aracılığıyla siparişi kabul edilen ürünün fiyatı, model ve fanila sayısı tercihinize göre 117 dolar ila 175 dolar arasında değişkenlik gösteriyor. Üstelik cihazın satışının yalnızca Japonya'da yapılacağını da belirtelim. Ancak umudumuzu yitirmeyelim çünkü dünya genelinde epey talep görebilecek bu ürün ilerleyen dönemde başka pazarlara da girebilir.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir