Sony, Giyilebilir Kliması Reon Pocket'i Piyasaya Sürdü

Sony geçtiğimiz yıl, yaz ve kış aylarında vücut sıcaklığını dengelemek için giyilebilir bir klima üreteceğini duyurmuştu.

Özel üretim bir t-shirt'ün içerisine yerleştirilen Reon Pocket, vücut sıcaklığını yaz ayları için 13 dereceye kadar düşürebiliyor ve kış ayları için 8 dereceye kadar artırıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=3kAt29o2EV4

Reon Pocket ismindeki bu klima Peltier etkisi sayesinde ise soğutma ve ısıtma eylemi gerçekleştiriliyor. Özel olarak üretilen tişörtün arka kısmındaki cebin içine koyulduğunda vücudu 13 dereceye kadar soğutabilen klima kış aylarında ise cihaz vücudu 8 dereceye kadar ısıtabiliyor. Akıllı telefon ile bağlantı kurarak yönetilen cihaz, USB-C bağlantısını kullanıyor ve iki saatte şarj edilebiliyor.

Sony bu ürününü 2020 Tokyo Olimpiyatları için sunacağını belirtmişti. Covid-19 sebebiyle iptal edilen olimpiyatlara rağmen Sony, Reon Pocket'i piyasaya sürdü.

Kariyer
Burger King'den 911'i aramayı bıraktıracak reklam kampanyası

Ünlü fast-food zinciri Burger King, müşterilerinin geri bildirimlerine önem verdiğini göstermek için hazırladığı reklam kampanyasında müşterilerinin 911 konuşmalarının ses kayıtlarını kullandı.

Bunlar İlginizi Çekebilir