Soner Canko, TURK Holding'in Danışma Kurulu Üyesi Oldu

Uzun yıllar BKM Genel Müdürlüğü'nü yapan ve görevinden geçtiğimiz günlerde ayrılan, ödeme hizmetleri ve elektronik para ekosisteminin büyümesinde kilit rol oynayan Dr. Soner Canko, danışma kurulu üyesi olarak TURK Holding bünyesine katıldı.

TURK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz geçen yıl ön ödemeli kart pazarında yüzde 20’lik pazar payına ulaşan TURK Holding’in, 2020 yılında Avrupa ülkelerinde de faaliyete başlamasını hedeflediklerini belirtti. Yılmaz, "3.5 milyonu aşan ön ödemeli kart sayımız ve müşteri odaklı yaklaşımımızla elde ettiğimiz deneyimi artık Avrupa ve Amerika’ya taşıma vaktimiz geldi" dedi.

Soner Canko gibi sektörde köklü tecrübeye sahip birinin bünyelerine katılmasının hedefe ulaşmada önemli katkı vereceğini söyleyen Yılmaz, "Pandeminin yarattığı etki finansal teknoloji şirketleri açısından önemli fırsatlar doğurdu. Bu fırsatları iyi değerlendirerek 171 olan çalışan sayımızın, 2021 yılında Türkiye, Avrupa ve ABD ofislerimizde 300’ün üzerine çıkaracağız" dedi.

Soner Canko, inTech İstanbul Kurucu Üyeliği ile Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinin yanı sıra Türkiye’de blockchain ekosistemini oluşturmak için çalışan Blockchain Türkiye Platformu’nun da eş başkanlığını yürütüyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir