Snickers İspanya, yayınladığı homofobik reklam filmini kaldırdı

Snickers İspanya'nın yeni yayına giren reklam filmi oldukça ses getirdi. Yayınlanan reklam filmi, izleyenler tarafından homofobik göndermeler içerdiği söyleniyor.

İspanyol sosyal medya fenomeni eşcinsel Aless Gibaja'nın yer aldığı reklam filminde, bir restoranda davetkâr bir şekilde portakal suyu sipariş etmesiyle başlıyor. Bu davranış üzerine, arkadaşlarının ve garsonun kafasını karışıyor ve garson, Gibaja'a Snickers dondurma getiriyor. Bir ısırık aldıktan sonra Gibaja, sakalları olan iri yarı bir kişiye dönüşüyor.

Bunun üzerine Gibaja'nın arkadaşı, daha iyi hissedip hissetmediğini soruyor ve farklı bir kişiye dönüşen Gibaja "daha iyi" cevabını veriyor. Reklam filmi ise Snickers'ın bildiğimiz "Açken sen, sen değilsin." sloganı ile bitiyor.

https://twitter.com/gamomena/status/1423012297375731720

Yayınlanan bu reklam filmi üzerine, İspanyol izleyiciler Snickers'a sosyal medyadan tepki yağdırdı. Gelen bu tepkiler üzerine ise marka, reklam filmini yayından kaldırdı ve “Hiçbir zaman herhangi bir kişiyi veya topluluğu damgalamak veya rencide etmek amaçlanmadı.” açıklamasını yaptı.

Snickers'ın sahibi Mars Wrigley de, Guardian' da yayımladığı bir bildiride, kampanyadan duyduğu üzüntüyü dile getirdi: "İspanya'da Snickers Ice Cream için yakın zamanda yayınlanan bir reklamın yol açtığı her türlü zarar için tüm kalbimizle özür dileriz. Yanlış yaptığımızın farkındayız ve içeriği hemen kaldırdık. Eşit hakları ve kapsayıcılığı ciddiye alıyoruz; herkesin kendisi olmakta özgür olduğu bir dünya istiyoruz ve bir işveren ve reklamcı olarak bu dünyayı yaratmada üzerimize düşeni yapma konusunda bir rolümüz ve sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz.” 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir