Snapchat üzerinden AR desteğiyle gözlük denemek mümkün

Snapchat, Amazon ile ortaklık kurarak kullanıcıların artırılmış gerçeklik ile uygulama üzerinden gözlük denemelerini mümkün kılacak.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat, Amerikan e-ticaret devi Amazon ile ortaklık kurarak kullanıcıların Costa Del Mar, Maui Jim, Oakley, Persol, Ralph Lauren ve Ray-Ban gibi ünlü gözlük markalarının ürünlerini artırılmış gerçeklik ile denemelerini mümkün kılacak. Snap Inc. bu ortaklık ile artırılmış gerçeklik teknolojileri dünyasına büyük bir adım atıyor. 

Denediğiniz gözlüğü anında satın alabileceksiniz!

Snap Inc. ile Amazon arasında kurulan ortaklıkla birlikte kullanıcılar, artırılmış gerçeklik desteğiyle Amazon'da bulunan belirli gözlük markalarının ürünlerini deneyebilecek ve beğendikleri gözlüğü Amazon üzerinden satın alabilecekler. Uygulama içindeki ürünler ise gerçek zamanlı olarak Amazon'da stokta olan ürünlerden oluşacak. Böylece kullanıcılar, denedikleri gözlükleri beğendikleri taktirde Amazon üzerinden anında satın alabilecekler. Bu uygulama ile Snapchat, alışveriş işleyişini dinamik tutmayı amaçlıyor. 

Kurulan ortaklığın ardından Snapchat, kısa süre içinde platformu 363 milyon günlük aktif kullanıcısına sanal deneme için hazır hale getireceğini açıkladı. Amazon ise bu işbirliği ile kullanıcılarının gözlükleri deneyimlemelerini mümkün kılmayı, böylece müşteri deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir