Snapchat, Dans Eden Sosisli Sandviç Kostümü Satışa Sundu

Son olarak platformu üzerinde artırılmış gerçeklik ve sanatı birleştiren yeni bir özellik ve firmaların kendisi üzerinden hizmetlerini sunmasına olanak tanıyan kaynak kartlarını kullanıma sunan Snapchat, yeni bir ürün satışa sundu. Ancak satışa sunulan bu ürün, aynı zamanda şirketin bugüne kadarki en ilginç hamlesi olabilir.

Bildiğiniz gibi Batı Kültürü'nde, özellikle de ABD'de bir "Halloween", yani "Cadılar Bayramı" geleneği vardır ve Cadılar Bayramı, her sene 31 Ekim'de kutlanır. Bu tarihe yaklaştığımız şu günlerde de birçok marka, Cadılar Bayramı'na özel indirimler ve ürünler satışa sunuyor. Bu markalardan biri de Snapchat. Ancak sosyal ağ, hiç beklenmedik bir ürünle bizlerin karşısına çıktı. Snapchat'in sahibi olan Snap Inc. firması, Amazon üzerinde "dans eden sosisli sandviç kostümü" satışa sundu. Snap Inc.'in satışa sunduğu bu Cadılar Bayramı kostümünün satış fiyatı ise 80 dolar.

Asıl soru, Snapchat neden böyle bir kostüm satışa sunma gereği duydu? Aslında SnapInc.'in daha önce Amazon üzerinde satışa sunduğu birtakım lisanslı Snapchat ürünleri mevcut. Bu ürünler arasında Snapchat logosu şeklinde bir sırt çantası, iskambil kağıdı, buz kalıbı, pelüş Snapchat oyuncağı ve plaj havlusu gibi çeşitli ürünler yer alıyor. Snap Inc. de satışa sunduğu bu dans eden sosisli sandviç kostümü ile birlikte hem insanlara Cadılar Bayramı'nda giyebilecekleri ve pek de alışıldık olmayan bir kostüm seçeneği sunmak hem de bu lisanslı ürün yelpazesini genişletmek istemiş olmalı.

Üstelik Snap Inc.'in satışa sunduğu bu ilginç kostüm, insanların kolay bir şekilde telefonlarını kullanmalarına olanak sağlayan bir şekilde tasarlanmış. Dolayısıyla bu kostümü giyen insanlar, hiç zorlanmadan fotoğraf ve video çekebilecek ya da Snapchat açısından düşünürsek Snap atabilecek veya Snapchat hikayesi oluşturabilecekler.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir