Simple’dan siber zorbalığa karşı "Yüz yüze gelmeye yüzümüz olsun"

Simple, Derya Şensoy ile hayata geçirdiği dijital kampanyası ile siber zorbalığa karşı ‘’Yüz yüze gelmeye yüzümüz olsun’’ diyor.

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği’nin talebi üzerine KONDA Araştırma Şirketi tarafından yürütülen Türkiye’de Dijital Şiddet Araştırması’nın sonuçlarına göre, 15-17 yaş arasındaki her 5 gençten, 18-32 yaş arasındaki her 3 gençten 1’i dijital şiddete maruz kalıyor. Kadınlar en çok cinsiyetleri ve fiziksel görünümleri, erkekler ise siyasi görüşleri nedeniyle dijital şiddete uğruyor. Dijital şiddetin en çok görüldüğü platform ise Instagram.

Unilever’in iyi kalpli cilt bakım markası olarak konumlanan Simple, marka DNA’sındaki iyilikten yola çıkarak Derya Şensoy ile hayata geçirdiği dijital kampanyası ile siber zorbalığın ekranların arkasına ve klavye tuşlarına sığınan kolaycılığına dikkat çekerek ‘’Yüz yüze gelmeye yüzümüz olsun’’ diyor. 

Künye

Reklamveren: Unilever

Simple Marka Ekibi: Eser Lapanta, Ekin Özkaya, Telma Baloğlu, Emre Tabak

Ajans: aRthuR

Yapım Şirketi: DEPOfilm

Ünlü Yönetimi Ajansı: Portal Rights Management (PRM)

PR Ajansı: PR House

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir