• Birçoğumuz şemsiye taşımayı sevmeyiz ancak maalesef yağmurlu günlerde de taşımak zorunda kalırız. Çanta boy olan küçük şemsiyeleri de ıslak olduğunda çantaya koyamıyoruz işte en üzücü durum burada başlıyor.
  • Bir yandan bizlere kolaylık olması, ıslanmaktan korumak amacıyla üretilen şemsiyeler bir yandan da beraberinde bazı zorluklar getiriyor. 
  • İlgili yazı: Walmart’ın Geleceği: Akıllı Alışveriş Arabaları ve Drone Asistanlar

1705 yılında hayatımıza giren şemsiye, insanlık için önemli bir adım attı ve bizlerin kurtarıcısı oldu. Peki genellikle yağmurdan bazen de güneşten koruyan şemsiyeler neden teknolojiye uyum sağlamasınlar? İşte teknolojiye uyum sağlamış akıllı bir şemsiye; DroneBrella. Bir elimiz sürekli meşgul iken diğer elimizle şemsiyeyi tutmak oldukça korkunç bir durum. Düşünsenize başımızın üzerinde bir şemsiye duruyor ve  onu tutmak zorunda kalmıyoruz ve hareket ettiğimiz zaman bizimle birlikte hareket etmesi bile mutluluk verici. İşte tam bu sırada, Fransız sihirbaz Moulla ve şirketi Augmented Magic tarafından geliştirilen DroneBrella baş üstünde süzülen bir şemsiye hayatımıza giriyor. https://www.youtube.com/watch?time_continue=101&v=5O-iwzP9QNU

Sihir mi teknoloji mi?

Drone’ların fiyatları son yıllarda oldukça düşüşe geçti. Yeterli mühendislik bilgisiyle kendi dronunu kendi kendine yapmak ise neredeyse mümkün. Moulla ve şirketi Augmented Magic’inki gibi projelerin de önü açılıyor. Ekip geliştirdiği mobil uygulama sayesinde şemsiyeyi kontrol edebiliyor. İstenirse takip et özelliği ile aktif ediliyor ve baş üstünde süzülüyor. İstenirse de analog olarak pilotluk yapılabiliyor. Moulla’nın kendisini ve markasını tanıtmak için ürettiği bu projede DroneBrella yağmurdan pek fazla koruyamasa da, görüşünü oldukça dikkat çekiyor. Peki ya siz bu DroneBrella'yı nasıl buldunuz?
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir