Sharpcake’ten üst düzey atama

Sharpcake’in kreatif direktörü olarak görev yapan İpek Tığlı, “Partner, Chief Content Officer” pozisyonuna atandı.

Dört yıldır Sharpcake’in kreatif direktörü olarak görev yapan İpek Tığlı, “Partner, Chief Content Officer” pozisyonuna atandı. 

Full funnel yaklaşım, veri odaklı yaratıcılık, hiper-özelleştirme ve yeni nesil içerik üreticiliği gibi uygulamalarıyla öne çıkan Sharpcake’in Kreatif Direktör koltuğunda oturan İpek Tığlı, yeni göreviyle ajansın tüm content, social media ve live action studio ekiplerine liderlik edecek.

Sharpcake Kurucu Ortağı Tayfun Eker konu ile ilgili olarak; "Holistik bir kreatif ajans olarak yolumuza devam ederken, 360 hizmetlerimizin en önemli bacaklarından biri olan yeni nesil içerik üreticiliğine verdiğimiz önemi gösteren bir gelişme bu. İpek’in Sharpcake’de bu alana odaklanması ile birlikte hem içerik kalitemizi ve in-house video üretimi kapasitemizi artırmış, hem de bu alanlardaki kreatif çıtamızı daha da yukarı çıkarmış olduk. İpek’in 13 yıllık reklamcılık tecrübesi, kreatif gücü ve liderlik yetenekleri ile markalarımıza çok büyük bir değer katacağına eminim. Kreatif direktörlük görevindeki başarılarının, yeni görevinde de devam edeceğine çok inanıyorum." açıklamasında bulundu.

Sharpcake Partner, Chief Content Officer’ı İpek Tığlı ise "Dijitalin video devrimi ile geleneksel medyanın sektör hakimiyetinin değiştiği yeni bir dönemdeyiz. Dijital artık post paylaşımı yapılan stabil bir mecranın çok ötesinde ve bu yeni dünya, marka iletişimini TVC ile değerlendirdiğimiz dönemi çoktan geride bıraktı. Her mecranın kendi native iletişim dünyasını oluşturması, bu dünyanın hızlı bir şekilde her gün evrilmesi ve kullanıcıların bu değişime hızla adapte olmasıyla birlikte, içeriğin gücü hiç olmadığı kadar önemli bir konuma ulaştı. Yola çıktığımız ilk gün, bu gücün farkında olan bir ekiple dijital native bir dünya kurarak adım atmıştık. Şimdi departmanlar arası kreatif gücümüzü artırarak aynı masada, hızla değişen bu dünyada markalarımıza katma değer sağlayacak, in-house video üretim gücümüzle ve sosyal medya iletişimine getirdiğimiz yeni metodolojilerimiz ile kreatif çıtamızı daha yukarı taşıyacağız. Mecra farketmeksizin iyi içeriğin gücüne inanan biri olarak bu üretim süreci için büyük heyecan duyuyorum ve Sharpcake ile bu yolda güzel işlere imza atacağımıza yürekten inanıyorum." dedi.

Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunu olan İpek Tığlı, kariyerine CNN Türk'te Copywriter olarak başladı ve buradaki deneyiminin ardından ajans dünyasına adım attı. 10 yılı aşkın süre boyunca Karbonat, Voden, Leo Burnett gibi global ve lokal ajansların liderlik pozisyonlarında görev aldı. 14 yıllık kariyeri boyunca pek çok ulusal ve uluslararası markalarla iddialı işlere imza atan Tığlı, dört yıldır Sharpcake’te Creative Director olarak görev alıyordu. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir