Serra Yılmaz'ın yeni adresi belli oldu

Sistem Global Danışmanlık A.Ş. İş Geliştirme, Satış ve Marka Yönetimi süreçlerinin yönetimine Serra Yılmaz atandı.

20 yılı aşkın süredir, teknoloji, fintech, e-ticaret ve perakende sektörlerinde Xerox Türkiye ve Samsung Electronics’in de içinde bulunduğu birçok yerli ve uluslararası kurumun satış ve pazarlama organizasyonlarında üst düzey yönetici olarak görev alan Serra Yılmaz, Sistem Global Danışmanlık’ta İş Geliştirme, Satış ve Marka Yönetimi süreçlerinin yönetimine atandı.

Yılmaz, yeni görevi kapsamında, şirketlere Ar-Ge, patent, vergi, globalleşme ve mevzuat gibi alanlarda profesyonel hizmetler sunan Sistem Global Danışmanlık’ın iş geliştirme, satış ve marka stratejilerine liderlik ederek, kurumun KOBİ’ler için geliştirdiği uçtan uca servis modellerinin, yeni nesil finansman çözümlerinin ve dijital ürünlerinin kapsamının genişletilmesine katkıda bulunacak. Serra Yılmaz ayrıca, Sistem Global Danışmanlık’ın Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı RegTech şirketi olarak ekosistemine sunduğu katma değerli hizmetlerin yaygınlaştırılmasında etkin rol üstlenerek, kurumun kanal stratejilerinin oluşturulmasına liderlik edecek.

Geçtiğimiz haziran ayında, bağımsız pazar araştırmaları ve 360 derece veri danışmanlığı hizmetleri sunan Kuantum Araştırma’ya da Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılan Serra Yılmaz, Sistem Global Danışmanlık’ın da yatırım yaptığı Kuantum Araştırma’nın, son yıllarda hız kazanan sürdürülebilir büyüme yolculuğuna katkıda bulanacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Yılmaz, Işık Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Programını tamamladı. Xerox Türkiye, Samsung Electronics ve Paynet’in de içinde bulunduğu birçok yerli ve uluslararası kurumun satış, pazarlama ve yönetim alanlarında üst düzey yönetici olarak görev aldı. Son olarak 2022’de Akinon’da Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını üstlenen Yılmaz, burada Türkiye ve global pazarlama stratejilerine ve şirketin stratejik iş ortaklıklarının genişletilmesi süreçlerine katkıda bulundu.

Çalışma hayatı boyunca, TurkishWIN ve Yenidenbiz gibi iş ağlarında etkin görevler üstlenerek iş dünyasında kadının rolünü artırmaya yönelik çalışmalarda bulunan Serra Yılmaz, Teknolojide Kadın Derneği (WTech)’nin ve Arya Kadın Yatırımcı Platformu’nun aktif üyesi olarak bu çalışmalarına devam ediyor. 2021 yılında Payment Systems Magazine tarafından teknoloji sektörüne damga vuran kadın liderler arasında seçilen Yılmaz, aynı zamanda yönetim danışmanlığı ve eğitmenlik yapıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir