Serena Williams'ın kendisiyle performansı

Nike, tenisten uzaklaşmaya karar veren Serena Williams'ın 1997 ve 2017'deki performanslarını yapay zekâ teknolojisi ile karşı karşıya getirdi.

Tenis kraliçesi olarak anılan Serena Williams, geçtiğimiz günlerde tenisten uzaklaşma kararı aldığını açıklamıştı. Profesyonel bir sporcu olarak 27. yılında tenisi bırakma kararı alan Williams' için Nike, yapay zekâ destekli bir kampanya hazırladı.

AKQA Studios işbirliği ile hazırlanan kampanyada, Williams'ın 2017 Avustralya Açık performansı ile 1999 ABD Açık'taki ilk Gram Slam performansı karşı karşıya getirildi. Tonlarca arşiv görüntüsünü tarayan yapay zekâ yıldızın; karar verme, şut seçimi, tepkisellik, toparlanma ve çeviklik dahil olmak üzere her dönemdeki oyun stilini taklit etti.

Stanford Üniversitesi tarafından geliştirilen vid2player tekniği üzerine kurulu olan yapay zekâ, geçmişteki ve şimdiki Serena Williams performanslarını hayata geçirerek iki oyuncuyu birbirine karşılık verebilecekleri şekilde yeni bir düzen oluşturarak, iki performansı karşı karşıya getirdi.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir