Sandoz Türkiye'ye yeni genel müdür

Sandoz Türkiye'nin yeni genel müdürü belli odu.

Novartis Grup Türkiye Başkanı ve Sandoz Türkiye Genel Müdürü Dr. Altan Demirdere, emekliye ayrılma kararı aldığını açıkladı. Mart 2022 itibarıyla Sandoz Türkiye Genel Müdürlük görevini şirketin Uluslararası Pazarlar İş Geliştirme, Portfolyo ve Lansmanlar Direktörlüğü pozisyonunu yürüten Cengiz Zaim üstlenecek. 

Kariyerine 2004 yılında Eczacıbaşı’nda başlayan Zaim, 2004-2008 yılları arasında Eczacıbaşı Holding, Eczacıbaşı İlaç, Eczacıbaşı-Zentiva’da Uluslararası Kurumsal Satış ve İş Geliştirme alanlarında yurt içi ve yurt dışı çeşitli pozisyonlarda görev aldı.    

OTC (Over-The-Counter) alanında ilk satış ve pazarlama liderliği deneyimini 2008-2010 yılları arasında Eczacıbaşı İlaç İş Birimi Müdürü olarak gerçekleştirdi. P&G firmasının lisanslı markalar başta olmak üzere birçok ürününün hastalara ve tüketicilere erişimini sağladı.    

2010 yılında Abdi İbrahim’de İş Geliştirme Müdürü olarak göreve başladı. 2012’de Uluslararası Pazarlar İş Geliştirme Direktörlüğü’ne yükselerek sonrasında Uluslararası Pazarlar İş Birimi’nin Lideri oldu. Şirketin uluslararası hedefleri doğrultusunda ihracatta 50 ülkeye, direkt ülke organizasyonlarıyla 13 ülkeye, dolar bazında ise üç haneli satış rakamlarına ulaşılmasına katkı sağladı. 2018 yılında mevcut görevinin yanında eşzamanlı olarak Cezayir Genel Müdürlüğü görevini de yürüttü. Cengiz Zaim Mart 2022 itibarıyla Sandoz Türkiye'deki yeni görevini yürütecek.

Kariyer
Tribal Worldwide Istanbul Yönetici Kreatif Direktörü Güldeniz Şeşen Bilginer'e göre en iyi "metaverse" kampanyaları

Tribal Worldwide Istanbul Yönetici Kreatif Direktörü Güldeniz Şeşen, en iyi metaverse kampanyalarını seçti.

Bunlar İlginizi Çekebilir