Samsung, Yeniden En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

IDC, Counterpoint ve Canalys'in raporlarına göre, Samsung, yerini Huawei'ye kaptırdıktan dört ay sonra, dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısı olarak tekrar zirveye çıktı. Yılın üçüncü çeyreğinde en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung oldu. Bu sonucun çıkmasında Samsung'un şimdiye kadarki en yüksek üç aylık gelir rakamlarını açıklaması ve Huawei'nin ABD yaptırımları nedeni ile pazar payında kayıplar yaşaması etkili oldu.

https://pazarlamasyon.com/samsung-ve-xiaomi-yeni-iphone-12-serisini-tiye-aldi/

Huawei, 2020 yılının nisan ayında ilk sırada yer alan marka konumundayken ağustos ayında ikinci sıraya geriledi. Counterpoint'e göre, Huawei’nin sevkiyatları bir önceki çeyreğe göre %7 ve bir önceki yıla göre %24 düşerken, Samsung’un sevkiyatları son çeyrekte %47 arttı.

Xiaomi, birkaç yıl aradan sonra üçüncü sıraya yeniden geldi ve yıllık %46'lık bir büyüme ile ilk kez Apple'ı geride bıraktı. Apple’ın sevkiyatları Temmuz-Eylül çeyreğinde yıllık bazda %7 düştü. Ancak uzmanlar, iPhone 12 serisinin satışa çıkmasıyla Apple'ın konumunu yükselteceği görüşünde.

https://pazarlamasyon.com/huawei-akilli-telefon-pazarindan-cikabilir/

Beşinci, altıncı ve yedinci sıralarda BBK Electronics markaları Oppo, Vivo ve Realme yer aldı. Son olarak uzmanlar, Huawei'deki bu düşüşün önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini ve Çinli şirketin 7. sıraya kadar gerileyeceğini söylüyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir