Samsung küresel sorunları ikonik tablolarla tasvir ederek yeniden tasarladı

Samsung, Z kuşağının en çok endişe duyduğu konulara dikkat çekmek amacıyla yeniden tasarlanan bir dizi klasik sanat eseri yayınladı.

Samsung, dijital sanatçı Quentin Devine ile tasarladığı eserlerde; küresel ısınma, su kirliliği ve yalnızlık salgını gibi modern sorunları konu alarak ikonik tablolara yansıttı. Gençleri teknolojiyi kullanarak toplumsal sorunları çözmenin yenilikçi yollarını hayal etmeye teşvik etmeyi amaçlayan proje, Samsung'un "Solve for Tomorrow" yarışmasının da bir parçası.

Sanatçı Devine, bu yaz Avrupa'nın rekor sıcaklıklara maruz kaldığı bir senaryoyu 1821 yılında çizilen The Hay Wain tablosunu yeniden dönüştürerek tasvir ediyor. Bir zamanlar bereketli olan nehir kıyısı manzarası artık çorak gözüküyor.

Sir John Everett Millais'in Ophelia'sının güncellemesinde, Shakespeare karakteri kirli bir derede, plastik poşetler, yüz maskeleri ve plastik su şişeleri yer alıyor. 

Devine, Richard Wilson'ın The Thames Near Marble Hill, Twickenham'ı ise alışveriş arabaları, şilteler ve diğer atıklarla etrafı çevirili bir şekilde tasvir etti.

Somut bir sorun olmamasına rağmen yalnızlık salgını, günümüzde birçok insanın mücadele ettiği bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Georges Seurat'nın A Sunday On La Grande Jatte adlı eserinin yeniden tasarlanmış versiyonunda ise kalabalıktan uzakta, tek başına sessizce oturan bir kişi anlatılıyor.

Son olarak, L.S Lowry'nin Coming Home From The Mill tablosunun hareketli sahnesine kıyasla tek bir işçinin geride kalmasıyla çalışmanın ne kadar yalnız hale geldiğini gösteriliyor.

Samsung Electronics Birleşik Krallık Kurumsal Sosyal Sorumluluk Başkanı Sophie Edgerley Harris, "Quentin Devine'in yarattığı sanat eserleri, bugün Birleşik Krallık'taki gençlerin olumlu katkıda bulunmaya en çok motive oldukları toplumsal konuları benzersiz bir şekilde göstermeyi amaçlıyor" diye açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir