Samsung, Görme ve İşitme Engelliler İçin Tasarladığı Uygulamanın Reklam Filminde İzleyenleri Duygulandırdı

Samsung Hindistan, işitme ve görme engellilerin sevdikleriyle iletişim kurmalarını sağlayan "Good Vibes" isimli uygulamasını tanıtmak için duygu yüklü bir kısa film yayınladı.

Reklam filmi bu yeni uygulama sayesinde ailesi ile iletişim kurabilen kör ve sağır bir genç kızın hikayesini anlatıyor. Annesi ile arasında özel bir bağ bulunan ana karakterimiz iletişim becerilerini geliştirmek ve ve işaret dillerini öğrenmek için bir okula gidiyor ve "Good Vibes" uygulaması aracılığı ile ailesiyle iletişim kurabiliyor. Filmi izlemeden önce uyaralım, biraz duygulanabilirsiniz...

https://www.youtube.com/watch?time_continue=148&v=9djutxpXaQE

Samsung'un bu uygulaması, titreşimleri metne dönüştüren "Mors" kodunu benimseyerek tasarlanmış. Arayüz aynı zamanda işitme veya görme engeli olmayanların da metin oluşturabileceği bir arayüze sahip. Bu metinler işitme ve görme engeli olan kişiler için titreşimlere dönüştürülerek mesaj olarak iletilebiliyor.

Hem görme hem de işitme engeli olan kişiler ve aileleri için kolaylık sağlamayı amaçlayan Samsung'un bu gerçekçi reklam filmi sosyal medyada da çok beğenildi.

https://twitter.com/cailynrossiter/status/1178142640086409216?s=20
https://twitter.com/HansikaHH/status/1176505155316932608?s=20

Siz ne düşünüyorsunuz, reklam filmini ve Samsung'un yeni uygulamasını beğendiniz mi?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir