Samsung, Akıllı Telefonlarını Teslim Etmek İçin Droneları Kullanmaya Başladı

Geçtiğimiz sene sizlere Amazon'un, drone teslimatları için ABD Federal Havacılık İdaresi’nden onay aldığını ve bunun da deneme bazında ticari teslimat sunmaya başlamasının önünü açtığını bildirmiştik. Hatta Google‘ın kardeş şirketi Wing de, geçtiğimiz nisan ayında teslimat yapma onayını almış daha sonra da, Virginia’da teslimat sunmaya başladığında ABD’deki ilk ticari drone teslimat hizmeti olma unvanını almıştı. Son olarak da Eylül ayında Walmart drone ile teslimat işine gireceğini duyurmuş ve pilot programını başlatmıştı.

Bütün bu gelişmelerin ardından Samsung Electronics de, yeni Galaxy akıllı telefonlarının ve diğer küçük cihazlarını drone aracılığıyla teslimatını sunmaya başladı. Ancak uygulama şimdilik  sadece 4.900 nüfuslu İrlanda'nın küçük bir kasabası olan Oranmore'da geçerli.

https://pazarlamasyon.com/amazon-drone-ile-teslimat-yapmak-icin-izin-aldi/

Samsung yaptığı açıklamayla,  müşterileri için şirketin İrlanda eStore'undaki ilk çevrimiçi siparişlerinden sipariş karşılamasına kadar uçtan uca temassız deneyim" öngördüklerini dile getirdi. Samsung İrlanda'da da Head of Online olarak görev yapan Eammon Grant konu ile ilgili pandemi dönemide de atıfta bulunarak drone ile teslimatın zamanı gelen bir fikir olduğunu söyledi.

Grant devamında “Üstün müşteri deneyimi, yaptığımız işin merkezinde yer alıyor ve bu yeni hizmetle perakendenin geleceği olacağına inandığımız şeyi kucaklıyoruz. Mevcut ortamda tıkla ve al sistemine temassız bir alternatif sağlamak için bundan daha iyi bir zaman olamaz." dedi.

https://pazarlamasyon.com/walmart-drone-ile-teslimat-hizmetlerine-basliyor/

Drone’la teslimata uygun modeller arasında S21 ultra, Galaxy Buds Pro, Galaxy Tab S7, Galaxy Watch 3 ve Galaxy A Serisi bulunuyor. Buna ek olarak, siparişlerin yalnızca Samsung‘un İrlanda web sitesi üzerinden verilmesi gerekiyor. Şu anda drone teslimatların kullanılabilirliğinin sınırlı olsa da, Samsung ve drone ortağı Manna Drone Delivery,  gelecekte bu hizmeti ülke çapında genişletmeye istekli olduklarını belirtiyorlar.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir