Şampiyonlar Ligi'ndeki Takımlar, Yerli Bira Markalarıyla Eşleştirildi

  • Bu yılki UEFA Şampiyonlar Ligi grupları dün yapılan kura çekimiyle belirlendi. Yapılan kura çekimi sonucunda, temsilcimiz Galatasaray; Lokomotif Moskova, Porto ve Schalke 04'ün yer aldığı D Grubu'nda yer aldı.
  • Bleacher Report isimli basın kuruluşu, "Her Grubun Kendi Tadı Var" sloganıyla Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek her bir takımı kendi ülkelerindeki yerli bira markalarıyla eşleştirdi ve takımların isimlerine ve logolarına ikonik bira şişelerinin üzerinde yer verildi.
  • Bu eşleştirmeye göre, ülkemizi UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan Galatasaray, yerli bira markası Efes Pilsen ile eşleştirildi.
  • İlgili Yazı: Müslüman Futbolcu, Alkol Üreten Markanın Ödülünü Reddetti


Avrupa'nın en büyük futbol organizasyonu olarak adlandırabileceğimiz UEFA Şampiyonlar Ligi, dünya futbolunun en büyük yıldızlarının yer aldığı bir sahne olması sebebiyle sadece Avrupa'nın değil, dünyanın geri kalanının da ilgiyle takip ettiği bir organizasyon. Türkiye'deki en popüler sporun futbol olması ve her sene en az bir takımımızın yer alması sebebiyle, Şampiyonlar Ligi ülkemizde de her yıl merakla takip ediliyor.

Geçtiğimiz yıl ülkemizi Beşiktaş'ın başarıyla temsil ettiği arenada, bu sene ülkemizi temsil edecek takım ise Galatasaray. Bu nedenle dün akşam Galatasaraylılar başta olmak üzere, Türkiye'deki birçok futbolseverin gözü kulağı bu yılki UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarının belirlenmesi için yapılan kura çekimindeydi. Her birinde 4 takımın yer aldığı 8 grupta, toplamda 32 takımın mücadele edeceği Şampiyonlar Ligi gruplarının kura çekiminde, temsilcimiz Galatasaray nispeten iyi bir kura çekerek Lokomotif Moskova, Porto ve Schalke 04'ün yer aldığı D Grubu'nda kendine yer buldu.

https://twitter.com/brfootball/status/1035219717714272259

Bleacher Report isimli basın kuruluşu da UEFA Şampiyonlar Ligi için yapılan kura çekimine farklı bir bakış açısı getirerek "Her Grubun Kendi Tadı Var" sloganıyla Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek her bir takımı kendi ülkelerindeki yerli bira markalarıyla eşleştirdi ve takımların isimlerine ve logolarına ikonik bira şişelerinin üzerinde yer verildi. Bu eşleştirmeye göre, Türkiye'yi UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan Galatasaray, yerli bira markası Efes Pilsen ile eşleştirildi. Zaten Galatasaray'ın eşleştirildiği bira markasının Efes Pilsen olduğunu markanın o kendine has ikonik şişesinden kolaylıkla anlamak mümkün.

https://twitter.com/brfootball/status/1035212540417064961

Bunun haricinde temsilcimiz Galatasaray'ın grubunda yer alan Schalke 04 ise Alman bira markası Erdinger ile eşleştirilmiş. Hollanda takımı olan ve E Grubu'nda yer alan Ajax'ın da bir Hollanda birası olan Amstel ile eşleştirilmiş olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

https://twitter.com/brfootball/status/1035212801793564674

A Grubu'nda yer alan İspanyol temsilcisi Atletico Madrid de İspanyol bira markası Mahou ile eşleştirilmiş.

https://twitter.com/brfootball/status/1035211581519486977

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir