Salesforce, Slack'i 28 Milyar Dolara Satın Alıyor

Salgın döneminde pek çok şirketin uzaktan çalışma modeline geçmesiyle birlikte, özellikle iş dünyasına yönelik bulut tabanlı yazılım ürünlerinin kullanımı bir hayli arttı. Durum böyle olunca da bu tarz yazılım ürünleri geliştiren firmalar, hızla değer kazanmaya başladılar. Ve önümüzdeki dönemde de bu firmalar, geliştirdikleri ürünler sayesinde iş dünyasında çok önemli role sahip olacaklar.

https://pazarlamasyon.com/microsoft-temmuz-2021e-kadar-uzaktan-calisma-karari-aldi/

Bu firmalardan biri de iş dünyasına yönelik bir iletişim uygulaması olan Slack. Gelecek vadeden iş uygulamalarından biri olan Slack, iddialara göre büyük bir yazılım şirketi tarafından satın alınacak. The Next Web'in paylaştığı habere göre, bulut tabanlı yazılım şirketi Salesforce, Slack'i yaklaşık olarak 27,7 milyar dolara satın alacak ve bu, Salesforce'un şimdiye kadar yaptığı en büyük satın alım olacak.

İki şirketten gelen açıklamalara göre, bu satın alma sonrasında Slack, Salesforce'un bütün bulut sistemlerine derinlemesine entegre olacak ve Salesforce Customer 360 için yeni bir arayüz görevi görecek. Bu hareket, büyük bir ihtimalle Slack'in, Microsoft Teams'in avantaja sahip olduğu bir alan olan kurumsal pazarlardaki varlığını daha da geliştirmesine yardımcı olacaktır.

https://pazarlamasyon.com/the-officein-her-bolumu-slackte-yeniden-canlandiriliyor/

Bunun yanı sıra Microsoft, Salesforce’un bulut işiyle de rekabet halinde. Ve Slack'i bünyesine katması, bu rekabette Salesforce'un potansiyel müşterileri ikna etmek için daha sağlam bir yazılım araçları ekosistemi oluşturmasına olanak tanıyacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir