Sahibinden'de birçok Apple Vision Pro ilanı açıldı

Sahibinden üzerinden kara borsayla satılan Apple Vision Pro'nun fiyatı 140 bin TL'den başlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple Vision Pro ABD'de satışa sunuldu. Fiyatı 256 GB dahili depolama için 3.499 dolar, 512 GB için 3.699 dolar, 1 TB içinse 3.899 dolar olan Vision Pro, Türkiye'de de kara borsadan satılmaya başlandı. Yoğun ilgiyle karşılaşan Vision Pro için şu an Sahibinden'de çok sayıda ilan bulunuyor. ABD'den alınmış Vision Proların fiyatı Türkiye için 140 bin TL’den başlıyor ve 250 bin TL’ye kadar çıkıyor. 

İlandaki çoğu cihaz henüz Türkiye'de değil. Satıcılar ürünleri ABD'den Türkiye'ye geldiklerinde getireceğini ilanlarda belirtiyor. Ürünlerin şu anda bu kadar yüksek fiyatta satışa sunulmasının sebebi maliyet fiyatının oldukça yüksek olması. Ürünü alan insanlara premium bir hizmet sunmak isteyen Apple, ürünlerde mümkün olan en yüksek kalite malzemeleri kullanıyor. Henüz net bir üretim maaliyeti duyrulmadı ama her ürünün Apple'a takriben 2 bin dolardan fazla maliyet çıkardığı düşünülüyor. 

En baştan maliyeti yüksek alüminyum bir gövde üzerine kurulan ürün, önünde aynı zamanda bir lens olarak da görev yapan devasa bir kavisli cam kullanıyor. Sadece bu cam bile yüksek bir maliyet yaratıyor. Ayrıca üründe Sony tarafından üretildiği söylenen yüksek kaliteli iki adet micro-OLED ekran, çok sayıda kamera ve sensör bulunuyor. Toplamda iki ana kamera, iki yan kamera, dört adet aşağıya bakan kamera, IR ışık sensörleri, LİDAR ve iPhone'lardaki Face ID'ye güç veren TrueDepth kamera sistemi yer alıyor. 

Apple, Vision Pro'yu piyasaya sürmeden önce birçok test ve kalite kontrol yaptı. Başlangıçta insanların en büyük korkusu ön camının dayanıklılık sınırı oldu. Ancak düşme testlerinden başarıyla geçen ürünün dayanıklılığı beklenenden daha fazla çıktı. Ürünü kullanıren evde oluşabilecek duvara çarpma, dolaba çarpma ya da benzeri kazalarda ciddi hasarla sonuçlanmıyor. Sadece baş hizanızdan yere düştüğünde ön camı tamamen parçalanması oldukça muhtemel. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir