Sağlık Teknolojisi Şirketi FiTrack'ten Beden Olumlamalı Reklam

Artık hepimiz sağlığımızla daha çok ilgilenir olduk. Özellikle teknolojinin ilerlemesiyle birlikte akıllı tartılar, akıllı saatler ve bileklikler derken bir çok ürün hayatımıza girdi ve bizler de bu ürünler sayesinde sağlığımız ile ilgili daha çok bilgi sahibi olmaya başladık. Bu tarz sağlıkla ilgili teknolojik ürünler üreten bir firma olan Kanada merkezli teknoloji şirketi FiTrack de ürünlerini herkesin kullanabileceğini göstermek için yeni bir reklam kampanyası hazırladı.

Şirket kampanyasında son zamanlarda oldukça popüler bir düşünce olan beden olumlama hareketine yer verdi. FiTrack yayınladığı reklam filmi ile idealleştirilmiş vücut ölçülerine meydan okudu ve her türlü vücut şekline sahip insanların da sağlıklı olabileceğini gösterdi.

FitTrack şirketinin ''Live Your True Health'' adıyla başlattığı küresel reklam kampanyası; yoğun diyetleri teşvik etmek ve insanları kilolarından dolayı suçlu hissettirmek yerine, sağlık endüstrisinin moral bozucu efsanelerini ortadan kaldırmaya ve sağlık algısını yeniden yaratmayı amaçladı. Kampanya, gerçek sağlığın herkese uyan tek bir bedenden ibaret olmadığı anlayışına dayandı.

Toronto merkezli The Garden ile bir araya gelen şirket, afişlere ek olarak bir de reklam filmi hazırladı. Geleneksel fit imajına uymayan kişilerin yer aldığı "One Size Fits One" adlı videoda 'ne kadar zayıf olunursa o kadar sağlıklı olunur' gibi birçok klişe sağlık yalanına yer verildi. Reklam sağlık klişelerinden sonra 'kilo sizi tanımlamaz' diyerek farklı vücut tiplerine sahip olan insanların ne kadar sağlıklı hareketler yapabileceğini gösterdi.

https://www.youtube.com/watch?v=3oZwax0fXtw

Aynı zamanda FitTrack'in Instagram sayfasında başlatılan entegre kampanya, bütün takipçileri "sağlıklı" düşünmeye davet etti.

The Garden'ın kurucu ortağı Shari Walczak, uzun-kısa, kilolu-zayıf ayırt etmeksizin her vücut tipine uygun gerçek insanları, olağanüstü atletik şeyler yaparken sergileyerek, kilolu klişesini kırmayı ve insanların sağlık algılarını yeniden şekillendirmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir