Rusya'ya Starbucks alternatifi: "Stars Coffee"

Starbucks'ın Rusya'dan çekilmesiyle, markaya alternatif olarak "Stars Coffee" adında yeni bir kahve dükkanı zinciri açıldı.

Şubat ayından bu yana Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı saldırının ardından birçok marka, Rusya'dan çekilme kararı almıştı. Bunlardan biri de Amerika merkezli popüler kahve zinciri markası Starbucks oldu.

Markanın Rusya'dan çekilmesiyle birlikte, alternatif yollar arayan restoran sahibi bir kişi ile Rapçi arkadaşı, eskiden Starbucks'ın işlettiği bir dükkanı "Star Coffee" adını vererek açılışını gerçekleştirdi. İsim ve logo olarak oldukça Starbucks'a  benzeyen markanın kurucularından Pinskiy, Stars Coffee’nin ürünleri için Latin Amerika ve Afrika’dan fasulye ithal edildiğinden bahsetti.

İsim ve logosuyla Starbucks'a benzetilen Star Coffee hakkında ise Starbucks tarafından henüz bir yorum gelmedi. Star Coffe logosunda bulunan kahverengi “eril renk” ile bir tezat oluşturan dairesel şekil ve “kadın cinsiyeti” kavramlarından bir süreklilik elde edilmeye çalışıldığı da belirtiliyor. 

Markanın kurucularından Pinskiy, "İnsanların algıları farklı olabilir ama karşılaştırırsanız, çemberin dışında ortak hiçbir şey bulamazsınız." yorumunda bulundu.

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir