Roy+Teddy, by The Network'e katıldı

Roy+Teddy, global bağımsız ajans Network'ü by The Network' e katıldı.

Roy+Teddy, Grey Group'un eski Küresel Kreatif Başkanı Per Pedersen tarafından kurulan by The Network'ün global bağımsız ajans network'üne katılarak network'ü Türkiye' de temsil eden ajans oldu. by The Network'e dahil olan ajans, dünyanın bir çok ülkesinden sınırsız işbirliği ve yaratıcı kaynak paylaşımına dayalı dinamik bir global network oluşturmak amacıyla bir araya gelen bağımsız yaratıcı ajanslar arasında yer almış oldu.

Roy+Teddy Managing Partner'i Ekin Özçiçekçiler: "Sektörümüzün çok yakından bildiği The Swedish Number, PayPhone Bank, P&G Small Experiment gibi muazzam projelerin yaratıcı beyni Per Pedersen gibi bir yaratıcı efsanenin liderliğinde kurulan ve içerisinde dünyaca ünlü yaratıcı liderlerin kurduğu bağımsız yaratıcı ajanslardan oluşan by The Network' ün bir parçası olarak, network'ün Türkiye ayağını temsil ediyor olmaktan dolayı çok heyecanlı ve mutluyuz. Dünya'nın bir çok ülkesinde, "bağımsız yaratıcılık" vizyonuyla, yüzlerce ödüllü kampanyaya imza atmış dünyaca tanınan yaratıcı liderlerle "global markalara" birlikte çalışabilme imkanı oldukça heyecan verici. Bir yandan da yeri geldiğinde tüm bu bağımsız ajanslarla "bir takım" hâlinde bir araya gelerek global konkurlara katılarak güç birliği yapabilirken yeri geldiğinde ise Türkiye' de bir marka için iş birliği içerisinde olarak ilerleyebiliyoruz. Her ajansın sahip olduğu tecrübe ve yetenekleri bir araya geldiğinde muazzaam bir sonuç ortaya çıkıyor. Sadece bu yıl by The Network ajansları yüzlerce global ödülün yanı sıra Cannes Lions' da x12 Aslan kazandı ve x32 Kısa-Listeye giren proje söz konusu. "Etkili yaratcılığı" ve yaratıcılığın etkisini tartıştığımız bu dönemde, böyle bir global network' ün bir parçası olarak hem by The Network' ün hem de Roy+Teddy' nin uluslararası varlığını ve vizyonunu başka bir noktaya taşımak istiyoruz." dedi.

Roy+Teddy Chief Creative Partner'i Arzu Bulut, "Sektör için yeni olsa da bir yıldır deneyimlediğimiz ve deneyimledikçe enerjisini hissettiğimiz bir haberimizi paylaşıyoruz. Roy+Teddy olarak bağımsızlığı iliklerine kadar hisseden ve bağımsız özgür yaratıcılıktan beslenenlerin network’ü by The Network’ün bir parçası olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.  Hep daha iyi iş çıkarmak için savaşan insanların olduğu, fikrin önüne diplomasinin geçmediği bir yeri deneyimliyoruz. by The Network, tam anlamıyla özgür ruhlu yaratıcıların buluştuğu, akla gelebilecek farklı yaratıcı disiplinlerin aynı vizyona bağlı ancak bir o kadar da bağımsızlığının rahatlığı ile hareket ettikleri, fikrin patron olduğu bir yer.  Fikrinden craft'ına, case videosuna kadar ince ince tartışan, uğraşan, üzerine koymaktan, network’ünü, öğretilerini paylaşmaktan çekinmeyen ajansların olduğu yapıcı bir ortam. Günümüzde sektör olarak kaybettiğimiz bu yaklaşımları dünyanın neresine giderseniz gidin yine ve sadece bağımsız ajanslarda yaşandığını; hatta ancak bağımsız ajanslarda yaşanabileceğeni anlattı bize. Yarattığı ve yaratacağı global fırsatların ötesinde bize kattığı en büyük değer işte bu farklılığımızı ve gücümüzü hatırlatmak oldu. Bağımsızlığı ile birbirine bağlı, fikirleri ile bağımsız 30 ajanstan biri olarak by The Network’ün de gücü ve vizyonu ile etkili yaratıcılık alanında Türkiye’nin ve Roy+Teddy’nin varlığını göstermek istiyoruz." ifadesinde bulundu.

Director of Partnerships Jack Smail, "Biz, geleneksel ajans yapılarından farklı yönetilen bağımsız ajansların "sahibi" olduğu, farklı türde bir global network'üz ve Roy+Teddy bu network'e mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Fikirlere geleneksel olmayan yaklaşımları olağanüstü yüksek kalitede iş üretmelerini sağlıyor. Reklamcılığın yanısıra dijital odaklı kullanıcı deneyimi ve teknolojileri yaratma konusundaki deneyimleri de göz önüne alındığında, özellikle dijital alanda güçlü bir avantaj sağlıyorlar. Onları aramızda görmekten heyecan duyuyoruz." açıklamasını yaptı.

by The Network Founder'ı Per Pedersen, "Global network'lerde +30 yıllık deneyime sahip, Grey Worldwide'ın en çok ödül alan yaratıcı liderlerinden biri olan Per Pedersen, yeni bir global ajans network modeli oluşturmak üzere özgür ruhlu yaratıcılardan oluşan rengarenk bir ekiple global bağımsız ajans network' ü by The Network'ü kurmuştur. Network' e dahil ajansların %100'ü yaratıcılara aittir ve geleneksel network' lere kıyasla tüm farkı yaratanda budur. Pedersen' in by The Network'ü kurmasındaki temel vizyonu, dünya çapındaki bağımsız yaratıcı ajansları birbirine bağlamaktı." dedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir