Reliz, kendi teknolojisiyle Türkiye’de 55, dünyada 750 milyondan fazla tüketiciye hitap edecek

Pazarlama piyasasında küresel ölçekte faaliyet gösteren Reliz, mobil uygulamalar için müşteri kazanımı ve yeniden hedefleme yeteneklerini artırmak adına kendi makine öğrenimi çözümünü geliştirdi.

META, Google, Twitter, TikTok ve Snapchat gibi reklam kanallarının sertifikalı partneri olan ve İstanbul’da ofisi ve 70’ten fazla çalışanı bulunan Reliz, mobil uygulamalar için sunduğu full-stack performans pazarlama çözümlerini güçlendirme yolundaki son adımını atarak, müşterileri için küresel bir dijital partnere dönüşme yolculuğunu tamamladı.

Reliz, mobil uygulamalar için müşteri kazanımı ve yeniden hedefleme yeteneklerini artırmak adına kendi makine öğrenimi çözümünü geliştirdi. Reliz CEO’su Mikhail Kapranov, şirketin yolculuğundaki bu yeni gelişmeyi şu sözlerle ifade etti: “Kendi app (uygulama) içi envanterimiz ve algoritmarlarımızla, müşterilerimizin mobil uygulamalarının bütün potansiyelini keşfetmelerini sağlayacağız. Yıllara dayalı tecrübemizle yarattığımız komple fonksiyonel bu platformu kullanan ve kullanacak olan müşterilerimizin tek yapması gereken, kampanyalarının ticari hedeflerini belirlemek olacak.”

Reliz Global Operasyon Direktörü Sergey Mun da programatik platformunun ilk sonuçlarından son derece memnun olduklarını aktarırken şunları söyledi: “Son performans analizlerimize göre algoritmalarımız sayesinde, öğrenme sürecini tamamladıktan sonra diğer in-app reklam platformlarına kıyasla %20 daha düşük CPA (işlem başına maliyet) maliyeti ve %10 daha yüksek gelir performansı (ROAS) yakaladık. Bu sonuçlar, müşterilerimizin performansımızdan memnuniyetleri sonucunda bu alana daha fazla bütçe ayırmalarını sağladı.”

Reliz reklam platformu, Türkiye’deki 55 milyon mobil kullanıcının yanı sıra tüm dünyada 750 milyondan fazla tüketiciye hitap edecek diyen Türkiye Direktörü Ozan Tekin, “Finans, e-ticaret, yemek teslimatı gibi dikeylerde Türk firmalarıyla yarattığımız başarı hikayelerinin sayısını artırma konusunda kendi teknolojimizi kullanıyor olmak bize güç katacak. Reliz’in yerel pazardaki ayak izi, önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz yeni işbirlikleriyle daha da büyüyecektir” dedi.

Reliz, kendi dijital reklam platformunun yanı sıra medya satın alımı ve hesap yönetimi, kreatif tasarımı, dijital dünyaya yeni giren firmalara mobil odaklı profesyonel danışmanlık gibi hizmetlerle de profesyonel yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir