Reklam ve yayıncılıkta yeni bir soluk CaffeTV

CaffeTV yayın hayatına tamamen başladı.

2019 yılında ilk deneme yayınlarını yapan CaffeTV, pandemi sonrası yayın hayatına tamamen başladı. İlk amacı, 18-35 yaş arası kitleye dijital reklamlar haricinde ulaşma hedefiyle başlayan yolculuk, 1 ay gibi kısa bir sürede İstanbul'da 250 işletmede 2 bin 100 ekranda aktif olarak izlenmeye başladı.

Kurucu ortaklardan Samet Şirinyurt ve Özgür Şahin'in açıklamalarına göre CaffeTV'nin hedefi; reklamverenleri gençlerle gerçek dünyada da buluşturmak ve reklam gelirlerinin bir kısmını düzenli olarak işletmelere ayırarak pandemi sonrası işletmelere destek vererek hizmet kalitesinin artmasına fayda sağlamak.

İleri dönük planlarından da bahseden kurucu ortaklar, İstanbul'da anlaşmalı oldukları işletme sayısını 500'e çıkarıp ardından İzmir, Ankara, Bursa ve Eskişehir'de de faaliyete geçmeyi hedefliyor. Bu adımlardan sonra, futbol kültürünün yaygın olduğu ülkelerde yayın hayatına başlayacaklarından bahseden kurucu ortaklar, şu an ülkelerin henüz netleşmediğini belirttiler.

Yayın istatisliklerini de açıklayan CaffeTv haftalık 2.1 milyon genç tarafından izleniyor. Ortalama olarak minimum 1-2 saat vakit geçirildiğini ve reklamveren firmanın reklamını en az bir kere görme oranının yüzde 99'un üzerinde olduğu paylaşılan istatisliklerden.

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir