Rakip Markaların Logoları Birleşirse...

  • Bazı tasarımcıların meydana getirdiği ilginç logo çalışmalarıyla sık sık karşılaşıyoruz. Bu yazımızda da "Rakip markaların logoları birleştirilseydi, nasıl görünürdü?" sorusunun cevabı niteliğindeki dikkat çekici ve ilginç bir logo çalışmasını sizlerle paylaşacağız.
  • İlgili Yazı: Logolardaki Renklerin Psikolojik Yansımaları


Zaman zaman bazı tasarımcılar, ilginç logo tasarımlarıyla karşımıza çıkabiliyorlar. Ünlü markaların logolarının birbirlerine uyarlamaları, daha az mürekkep kullanılan çevre dostu marka logoları ve emojilerle yeniden tasarlanan marka logoları gibi çeşitli logo çalışmalarıyla sık sık karşılaşıyoruz. Bu yazımızda da sizlerle "Rakip markaların logoları birleştirilseydi, nasıl görünürdü?" sorusunun cevabı niteliğindeki ilginç bir logo çalışmasını paylaşayacağız.

Golden Moustache isimli internet sitesinde paylaşılan bu logo çalışmasında, ünlü araba üreticilerinden spor giyim markalarına ve teknoloji şirketlerinden fast food restoran zincirlerine kadar birçok marka yer alıyor. Gelin, şimdi hep birlikte bu ilginç logo çalışmalarına bir göz atalım.

BMW – Mercedes-Benz

Nike – Adidas

HP – Dell

McDonald's – Burger King

Google – Yahoo

Apple – Microsoft

iOS – Android

Starbucks – Costa Coffee

Mastercard – Visa

Duracell – Energizer

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir