Publicis Groupe Türkiye’de Üst Düzey Atama

Publicis Groupe Türkiye, Birçim Öztaşkın’ın Publicis Groupe bünyesinde faaliyet gösteren Leo BurnettPublicis Emil, Saatchi & Saatchi ve Voden Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

Lisans eğitmini Bilgi Üniversitesi Reklamcılık bölümünde tamamlayan Birçim Öztaşkın, meslek yaşamına 2001 yılında Yorum Reklam Ajansı’nda başladı. Proximity İstanbul, M.A.R.K.A., Rabarba ve Saatchi&Saatchi’de yönetici pozisyonlarında çalışan Öztaşkın, bugüne kadar birçok küresel ve ulusal markaya hizmet verdi. Publicis Groupe Türkiye’deki görevlerine, 2017’deki “Power of One” yapılanmasının ardından iş geliştirme lideri olarak devam etti. Bu dönemde Gruptaki tüm yetkinlikleri yakından tanıma şansını bulup, ajanslarla çok yakın çalıştı ve Grubun büyümesine katkıda bulundu. Sonrasında PublicisEmil’in Türkiye’deki kurucu liderliğini üstlenen Öztaşkın, mevcut görevinin yanı sıra Leo Burnet, Voden ve Saatchi & Saatchi ekiplerinin de Genel Müdür Yardımcılığını yürüttü. Birçim Öztaşkın, yeni görevinde Publicis Groupe Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş ile birebir çalışacak.

Publicis Groupe Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş atamayla ilgili olarak şunları dile getirdi: ”Birçim, özellikle son dönemdeki görevleri sayesinde iletişim ekosistemindeki hemen her alanla çok yakın çalışmış olması avantajıyla bu liderlik rolüne geliyor. Birçim’in liderliğinde Publicis Groupe için çok önemli olan yetkinliklerin hızla gelişmeye ve çalıştığımız markalar için değerler üretmeye devam edeceğine inancım sonsuz. En büyük rekabetçi avantaj olan yaratıcılığın, medya, dijital, veri ve teknolojiyle yakınsaması en büyük ortak hedefimiz. Markalar adına çok geniş ve farklı bir yetenek havuzunu kurgulama şansı olan Birçim’in, bütünsel bir bakışı ve etkiyi önceliklendireceğinden eminim.”

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir