Publicis Groupe "Kanserken Çalışma" projesini duyurdu

Publicis Vakfı kanserin iş yerinde yarattığı zorlukları ortadan kaldırmak amacını taşıyan ilk çalışmasını duyurdu.

Her iki insandan birine kanser teşhisi koyulan günümüzde, Publicis Vakfı kanserin iş yerinde yarattığı zorlukları ortadan kaldırmak amacını taşıyan ilk çalışmasını duyurdu. Çalışma, Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi, Macmillan Kanser Destek Kurumu ve Gustave Roussy Enstitüsü gibi kanserle mücadelede dünyanın önde gelen lider yardım kuruluşları ve dernekleri tarafından da destekleniyor.

Publicis Groupe CEO’su Arthur Sadoun’a geçtiğimiz yıl kanser tanısı konuldu ve ardından tedavi edildi. Durumu açıkladıktan sonra kanser tedavisi gören hastaların sadece hayatları için değil, işleri için de endişe duyduklarına dair pek çok görüş aldı. 

"Kanserken Çalışma" projesi temelde oldukça tedirgin edici şu gerçeği yansıtıyor:

  • Kanserli hastaların yüzde 92’si iş yerlerinin onlara sağladığı desteğin onları pozitif etkilediğini düşünüyor.
  • Bu hastaların yüzde 50’si aynı zamanda teşhislerini iş verenleri ile paylaşmaktan çekiniyor.  

17 Ocak’ta gerçekleşen Davos Zirvesi’nde, "Kanserken Çalışma" konusunda çalışanlara özel en şeffaf, en destekleyici ve en ileriye dönük katkılara yönelik bir iş yeri kültürü yaratmak adına bir taahhüt duyuruldu. İş dünyasının büyük ya da küçük tüm bileşenleri de bu taahhüde uymaya davet edildi. Workingwithcancerpledge.com üzerinden, her bir şirketin kendi kanser hastaları için taahhüdünü ana hatlarıyla paylaşabileceği de etkinlikte belirtildi.

Publicis’in taahhüdü, organizasyonunda kanser teşhisi konulmuş çalışanlarına minimum bir yıl boyunca iş güvencesi sunmayı, sadece onlar için değil, bakımlarını üstlenenler için de gerekli kariyer desteğini sağlamayı kapsıyor. Bu taahhüt kapsamında, kanserli hastaların içinde bulundukları durumu meslektaşlarından sakladıklarında yaşadıkları “İş/Yaşam” adlı kampanya filminde de anlatılıyor. 

"Kanserken Çalışma" lansman sürecine içlerinde; Abbvie, Adobe, AXA, Bank of America, BNP Paribas, BT, Carrefour, Citi, Disney, EE, Google, Haleon, L’Oréal, Lloyd’s, LVMH, Marriott, McDonald’s, Meta, Mondelez, Microsoft, MSD, Nestlé, Orange, Omnicom, Pepsico, Reckitt, Renault Group, Sanofi, Toyota, Unilever, Verizon ve Walmart’ın da olduğu lider küresel firmalar destek oldu. 

Kanserken Çalışma, 4 Şubat Dünya Kanser Günü kapsamında, herkesin kanser hastası olan meslektaşını desteklemede üzerine düşen görevi yerine getirmesine yönelik, tüm medyaya ulaşmayı hedefleyen bir çağrı yapacak. Bu çağrının herkese ulaştığından emin olmak adına, dünyanın dört bir yanındaki iş ortakları/kurumlar tarafından bağışlanacak 100 milyon dolarlık bir medya yatırımı ile, çok geniş kapsamlı bir kampanya hayata geçecek. 

Publicis Groupe CEO'su Arthur Sadoun çalışmaya ilişkin: “Bu çok zor bir durum, fakat direkt veya dolaylı olarak, her birimizin iş yerinde veya hayatının bir noktasında kanserle mücadele ile yüzleşmesi gerekecek. Şirketlere burada çok önemli bir rol düşüyor. ‘Kanserken Çalışma’, birçok firma tarafından yatırım yapılan önemli bir girişim. Gösterdikleri tüm eforun çok daha ulaşılabilir ve görünür olması adına, iş yerinde kanser sebebiyle ortaya çıkan kaygıları çalışanlarımızın sağlığını pozitif yönde etkileyecek şekilde, el birliğiyle azaltabiliriz. Bu işbirliği yaklaşımı ve herkesin küçük de olsa desteği ile, iş yerindeki kanser hastalarına uzun vadede daha kalıcı bir etkimiz olabilir.” dedi.

MSK Başkanı ve CEO'su Selwyn M. Vickers M.D. de projeye dair: “MSK olarak, ‘Kanserken Çalışma’nın kurucu ortağı olmaktan ve bu önemli taahhüdü üstlenmekten gurur duyuyoruz. Kanser hastalarını tedavi etmenin yanı sıra, kendilerini onlara bakmaya adamış klinisyenler, bilim insanları ve personeller olarak, kanserin hastalar ve aileler üzerindeki etkilerini biliyoruz. İş yerinde kanserle ilgili konuşmaları normalleştirmek ve kolektif eylemde bulunmak, kanser yolculuklarını yaşayan herkesin desteklendiğini hissetmesi adına çok önemli.” açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir