PSY, Viral Reklamın Formülünü Buldu mu?

Gangnam Style çılgınlığını üstümüzden daha yeni attık. Her gün binlerce video paylaşımı, yorumdan sonra günde belki 1 kez Gangnam Style şarkısına denk gelir olmuştuk. Youtube'da en fazla izlenen video ünvanını alan PSY-Gangnam Style şarkısı ve klibi bir balon gibi sönüp dijital dünyada kendini geride bırakmıştı. Hatta önüne yeni bir akım olan Harlem Shake geçmişti.

Temmuz 2012'de yayımlanan video Eylül 2012'de 100 milyon kez izlenmişti. 1,5 ayda birçok paylaşım yapılan Gangnam Style verileri aşağıdaki gibi:Gangnam Style İnfografik

Zirvede kalmak isteyen PSY yeni şarkısı Gentleman M/V'ye çektiği klip ile karşımıza çıktı. Klipte centilmenlikle zıt hareketlerde bulunan PSY, yine aynı ekip ve aynı figürlerle karşımıza çıkıyor.

 13 Nisan'da resmi olarak yayımlanan video 1 günde 20 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Anlaşılan PSY ününe ün katmakta ve her zaman zirvede kalmakta kararlı. Yoksa viral reklamın formülünü buldu mu? Peki önceki zaferi Gangnam Style'ı geçebilecek mi? Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

PSY'nin yeni şarkısı ve klibi:

http://www.youtube.com/watch?v=ASO_zypdnsQ

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir