PRactice, Robotel Derneği’ne gönüllü destek verecek

PRactice Communication Management, başta çocuklar olmak üzere el ve parmak protezi ihtiyacı duyan bireylere destek olma hedefiyle hareket eden sivil toplum kurumu Robotel Derneği'nin gönüllü iletişim ajansı oldu.

Üç boyutlu yazıcılar kullanılarak kişiye özel üretilmiş, ekonomik ve kullanılabilir mekanik ellerle, bugüne dek 400’ün üzerinde çocuğa fayda sağlayan sivil toplum kurumu Robot El Derneği’nin iletişim ajansı, PRactice Communication Management oldu. PRactice, başta çocuklar olmak üzere el ve parmak protezi ihtiyacı duyan bireylere destek olma hedefiyle hareket eden ve depremzede çocukların ihtiyaçlarını önceliklendiren Robotel Derneğine, kurumsal gönüllülük kapsamında ücretsiz hizmet verecek.

Temel kavrama hareketini yerine getirmesiyle özellikle gelişim çağındaki çocukların hayatlarını kolaylaştıran robot eller, çocukların tuttukları takımların ya da beğendikleri süper kahramanların renkleri gibi eğlenceli tasarımlarla özgüven desteği ve sosyalleşme imkanı da sunuyor. Robotel Derneği üretimi mekanik eller, 3D yazıcılarda düşük maliyetle üretildiği için, çocuğun gelişimine uygun olarak gereğinde yenilenebiliyor. İhtiyaç sahibinin ölçülerine göre model çıkarılmasının ardından üç boyutlu yazıcılar yardımıyla robot el hazırlanıyor ve ihtiyaç sahibine teslim ediliyor. Robot eller, kar amacı gütmeyen Robotel Derneği organizasyonu tarafından, gönüllülerin, kurumsal ve bireysel bağışçıların desteği ile ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ulaştırılıyor.

Robotel Derneği, bugüne dek 400’den fazla çocuğun hayatına, onların büyümeleri paralelinde gelişen ihtiyaçlarına göre üretilen 1000’den fazla mekanik elle dokundu ve bunun yanı sıra travma nedeniyle uzuv kaybına uğrayan kişilere de yardım eli uzattı. Robotel Derneği, yaşadığımız deprem felaketi sonrasında etki alanını genişletmeyi ve omuzdan çalışan mekanizmalar gibi diğer mekanik modellere, yetişkin modellerine ve ortez protez ek aparatlarına da destek vermeyi hedefliyor. Bu doğrultuda hazırlamış olduğu Afet Planı doğrultusunda sağlık kuruluşlarının yanı sıra kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla güç birliği amaçlayan Robotel Derneği, özel sektör kuruluşlarıyla da sponsorluk ve bağış, ekip ve ekipman, proje ve uygulama alanlarında iş birlikleri kurmayı ön görüyor. 

PRactice Robotel Derneğine, dernek ve projeleri için stratejik iletişim danışmanlığı, sponsorluk ve gönüllü ağı geliştirme, medya İlişkileri alanlarında planlama, içerik geliştirme ve operasyonel iletişim yönetimi hizmetleri, kurumsal gönüllülük kapsamında ücretsiz olarak sunacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir