Plastik kusan çamaşır makinesinden çevre dostu mesaj

Eco-friendly ev temizlik markası Smol, çevre dostu ambalajıyla ilgili bilinirliği artırmayı amaçlayan bir kampanya hazırladı.

Eco-friendly ev temizlik markası Smol, çevre dostu ambalajıyla ilgili bilinirliği artırmak amacıyla ilginç bir kampanyaya imza attı. Kampanyada bir çamaşır makinesinin yaşamı boyunca üreteceği tüm plastik atıkları kusması konu ediliyor.

Mother London tarafından yaratılan kampanya, İngiltere'deki evlerin yılda 110 milyondan fazla plastik çamaşır deterjanı kabı tükettiği araştırmasından yola çıkarak hazırlandı. Kampanya kapsamında hazırlanan rekalm filmi, seyirciyi Smol'a geçiş yapmaları için teşvik ediyor. Smol aynı zamanda İngiltere'nin ilk plastik içermeyen paketlerde çamaşır kapsülleri sunan markası olarak biliniyor.

Smol'un Pazarlama Sorumlusu Hillary Strong, "İnsanlar plastik atıklarını azaltmanın gerekliliğinin farkındalar ancak çoğu satın alıp kullandığı ve tek kullanımlık plastik atıkların büyük bir kaynağı olan plastikler hakkında pek düşünmüyor. Smol olarak, İngiltere'nin ilk plastiksiz çamaşır kapsülü olmaktan gurur duyuyoruz ve herkes Smol kullanmaya başlarsa her yıl 70 milyon plastik çamaşır paketinin çöpe gitmesini engelleyebiliriz" açıklamasında bulundu.

Kampanyanın yaratıcı ajansı Mother Kreatif Direktörü Oli Rimoldi ise "Plastik kusan çamaşır makinesinin insanları gülümseteceğini ve ve plastik konusunda harekete geçmeleri için basit bir çözüm sunarak plastik sorununa dikkat çekeceğini umuyoruz" dedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir