Plastik ebeveynlere sahip IKEA oyuncakları

IKEA, okyanus plastiklerinden ürettiği yeni oyuncakların nereden geldiğini anlatan yeni bir kampanya hazırladı.

IKEA, okyanus atıklarından geri dönüştürerek hazırladığı çevreci oyuncak koleksiyonu BLÅVINGAD'ın tanıtımını yapmak ve farkındalık kazandımak için açık hava reklamı ve video serisi ile oyuncakların aile geçmişini anlatıyor.

Balina, orka ve yunus gibi birçok deniz canlısını içeren koleksiyonun reklam filminde, oyuncaklar nereden geldikleri hakkında bilgi veriyor. Koleksiyondaki yunus oyuncak, annesinin bir pipet babasının ise bir parti bardağı olduğunu "arkadaşlarım bana parti hayvanı der" cümleleriyle anlatıyor. Filmde, orka balinası annesinin bir diş macunu tüpü olduğunu, babasının ise bir portakal suyu şişesi olduğunu söylüyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Al-Futtaim mağazında satışa sunulacak olan koleksiyonun iletişim çalışmalarını reklam ve danışmanlık ajansı Memac Ogilvy üstlendi.

Reklamlar, aile kökeniyle ilgili anlaşılır bir kavrama dokunurken, aynı zamanda şirketin sürdürülebilir önlemleri nasıl koleksiyonuna dahil ettiğini de öne çıkarıyor. IKEA kampanyasıyla ayrıca, 2030 yılına kadar yalnızca sorumlu kaynaklardan elde edilen yenilenebilir veya geri dönüştürülebilir malzemeler kullanmayı hedeflediğini de belirtiyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir