Picasso’nun Ünlü Guernica İsimli Eseri, Dev Boyutlarda ve Çikolatadan Üretildi

1937 yılında Pablo Picasso, şiddetli anti-faşist ve anti-militarist duyguları Guernica adlı 11,5 x 25,5 ölçülerinde bir resme kanalize ederek savaşın dehşetini katı geometrik şekillerle gri, siyah ve beyaz tonlarında resmetmişti. İkonik duvar resmi, o zamandan bu zamana lego, dijital gibi türlü şekillerde yeniden yaratılmaya devam ediyordu. Şimdi de İspanyol çikolata sanatkarları dev eserin çikolatadan bir replikasını yapmaya karar verdi.

https://pazarlamasyon.com/google-verilerine-gore-ulkelerdeki-en-unlu-sanatcilar-haritalandi/

Guernica'ya ilham veren Nisan 1937 bombalamasının 85. yıldönümünü anmak için, İspanya'nın Bask Bölgesi'ndeki şekerlemeciler duvar resminin tamamen çikolatalı bir versiyonunu yeniden yarattı. Smithsonian Dergisi'ne göre, yerel dernekten Euskal Gozogileak'tan (Bask Çikolatacıları) tahmini 40 esnaf çikolatacı, gerçek boyutlu bir kopyayı inşa etmek için birlikte çalıştı. Picasso’nun figürleri ve fırça darbeleri farklı çikolatalarla yeniden yaratıldı ve şekerlemeciler orijinal kompozisyonu olabildiğince yakından takip etti.

TeleMadrid tarafından bildirildiği üzere, çikolatacılar çikolatayı sıfırdan yapmak için 1.000 pounddan fazla kakao kullandılar. Daha sonra orijinalde görüldüğü gibi gölgelendirme ve şekilleri elde etmek için pipetler ve pistol kullanarak duvar resmini çizdiler.

https://www.youtube.com/watch?v=2e6l-2YlLfE

Yukarıdaki videodan Picasso başyapıtını tamamen çikolatayla yeniden inşa edilişini izleyebilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir