Picasso tablosunda gizlenen yeni detay

Pablo Picasso'nun The Blind Man's Meal adlı tablosunun yağlı boyasının altında yatan çıplak, çömelmiş bir kadını gösteren gizli bir tablosu olduğu keşfedildi.

Uzmanlar, Picasso'nun kariyerinin başlarında fakir olduğu bir dönemde tuvali yeniden kullanmak için biraz isteksizce eserin üzerine resim yaptığını düşünüyorlar. The Lonesome Crouching Nude olarak adlandırılan eser, Oxia Palus tarafından ölümünün ardından 48 yıl ve tablonun gizlenmesinden 118 yıl sonra yeniden oluşturuldu.

Varlığı daha önce 2010 yılında X-ışını floresan görüntüleme ile keşfedilmişti. Oxia Palus, resmi yeniden yaratmak için önce XRF görüntüleme ve görüntüleme işleme yazılımını kullanarak altta yatan bir iskelet oluşturdu. Ardından, tabloyu doldurmak için Picasso'nun o dönemde yaptığı çalışmalarda bulunanlara benzer fırça darbeleri uygulamak için yapay zeka kullanıldı. Sonrasında bir yükseklik haritası oluşturuldu ve gerçek bir yağlı boya görünümü vermek için 3D baskı kullanılarak bir tuval üzerine basıldı.

University College London'dan olan ekip, The Lonesome Crouching Nude'un tek seferlik kopyalarının, çalışmanın artık tarihten silinmemesini sağlayacağını söyledi. The Lonesome Crouching Nude, 13 Ekim 2021'den itibaren çevrimiçi MORF Galerisi'nde halka açık bir şekilde sergilenecek.

https://youtu.be/0YNYl1aErUQ

Tanıtım tarihi belli olan Galaxy S serisinden ilk video

Samsung Galaxy S serisinin son modeli S22'nin tanıtım tarihi belli oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir