Perrigo Türkiye'ye yeni genel müdür

Perrigo Türkiye'nin yeni genel müdürü belli oldu.

Sebamed, Bio-Oil, Paranit, Predictor, Dermalex, Vectavir, Gvyna, Deotak ve Omron gibi markalarıyla faaliyet gösteren Perrigo Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Özge Yavuz Öztürk oldu.

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümünden mezun olan Öztürk, Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama alanında MBA eğitimini tamamladı. Profesyonel iş hayatına Procter&Gamble, Wella Professionals’da başlayan Özge Yavuz Öztürk, sırasıyla Asistan Marka Müdürü, Marka Müdürü ve Kategori Marka Müdür olarak görev aldı. 

Çalışma hayatına GlaxoSmithKline Tüketici Sağlığı’nda Ağız Bakım ve OTC kategorilerinde sırasıyla Kıdemli Marka Müdürü ve Grup Marka Müdürü olarak devam etti. 2014 yılında Merck Tüketici Sağlığı’nı kurmak üzere “Pazarlama Müdürü” olarak atanan Öztürk, sonrasında Bölüm Direktörü ve Global Marka Geliştirme Direktörü olarak çalıştı. 

Merck ve P&G birleşmesi ile beraber Global Marka Geliştirme Direktörü görevine Procter&Gamble çatısı altında 2020 Ocak sonuna kadar devam eden Öztürk, son olarak 2020 Şubat ayından bu yana Santa Farma İlaç’ta, OTC Bölüm Direktörü olarak görev yaptı.

Alanında sahip olduğu güçlü iş deneyimi ile Özge Yavuz Öztürk, Ağustos 2022 tarihi itibariyle de Perrigo Türkiye Genel Müdürü görevini üstlenecek. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir