Pepsi'den Super Bowl İçin Amerikan Futbolu Topu Görünümünde Kutu

  • PepsiCo Design & Innovation, 53. Super Bowl'a özel olarak Amerika futbolu topu görünümünde bir teneke kutu tasarımı meydana getirdi.
  • Görsel tasarımının yanı sıra, bu kutulara dokunulduğunda, gerçek bir Amerikan futbolu topu gibi hissettirdiği söyleniyor.
  • Amerikan futbolu topu görünümündeki bu Pepsi kutuları hiçbir yerde satışa sunulmadı ve Pepsi'nin sosyal medya kanalları aracılığıyla yalnızca influencer'lara ve bazı şanslı kişilere dağıtıldı.
  • İlgili Yazı: Hotels.com, Super Bowl'u Kazanan Takımın Taraftarlarına Bebek Yapmaları İçin Oda Verecek

ABD halkının büyük bir kısmının ve dünya genelindeki Amerikan futbolu severlerin merakla beklediği 53. Super Bowl karşılaşması dün gerçekleşti. Her sene olduğu gibi, bu sene de çok sayıda marka, büyük paralar harcayarak Super Bowl karşılaşması sırasında reklamlarını yayımladılar. Bu markalardan biri de içecek üreticisi Pepsi idi.

Pepsi, bu seneki Super Bowl'a özel olarak ünlü aktör Steve Carrell, rapçi Cardi B ve Lil Jon'un rol aldığı bir reklam filmi yayımladı. Ancak markanın Super Bowl'a özel hamleleri bu reklam filmiyle sınırlı değildi. PepsiCo Design & Innovation, Amerika futbolu topu görünümünde bir teneke kutu tasarımı meydana getirdi ve bu tasarıma sahip kutulardan sınırlı sayıda dağıtıldı. Üstelik bu kutulara dokunulduğunda, gerçek bir Amerikan futbolu topu gibi hissettirdiği söyleniyor.

Dieline isimli internet sitesinin bu özel tasarıma sahip Pepsi kutularıyla ilgili olarak yaptığı habere göre, Amerikan futbolu topu görünümündeki bu Pepsi kutuları hiçbir yerde satışa sunulmadı ve Pepsi'nin sosyal medya kanalları aracılığıyla yalnızca influencer'lara ve bazı şanslı kişilere dağıtıldı. Zaten bir kişinin, özel tasarımlı bu Pepsi kutusunun eBay üzerinde paylaştığı fotoğraflarından birisinde, kutunun üzerinde "Tüketim İçin Değildir" ve "Perakende Satışı İçin Değildir" ifadelerinin yer aldığı görülüyor. Aynı zamanda bu özel tasarımlı kutular için Twitter ve Instagram üzerinde #PepsiNFLLacesCan şeklinde bir etiket oluşturulduğunu da belirtelim.

Bu arada bu özel tasarıma sahip Pepsi kutularından birini ele geçiren bir kişi, eBay üzerinde açık artırmaya çıkarmış bile. Ben bu haberi yazdığımda sırada, kutu için verilen en yüksek teklif 43 dolardı ve açık artırmanın bitmesine yaklaşık olarak 18 saat vardı. Ancak açık artırmanın bitmesine yakın teklifin dört haneli sayılara yaklaşması pek de şaşırtıcı olmaz. Amerikan futbolunu seven koleksiyon meraklılarının bu kutuya ilgi gösterecekleri kesin. Bununla birlikte ilerleyen günlerde, başka kişilerin de bu özel tasarıma sahip Pepsi kutularını eBay üzerinde açık artırmaya çıkardıklarına şahit olabiliriz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir