Pepsi'den Coca-Cola'ya Noel Baba'lı Gönderme

İlk kez 1995 yılında karşımıza çıkan Coca-Cola'nın Noel'e özgü hazırladığı ve her yıl aynı konsepti kullandığı Noel kamyonunu ve kamyonu kullanan Noel Baba'yı, ülkemizde görmek pek mümkün olmasa da farklı ülkelerdeki haberleri zaman zaman karşımıza çıkıyor. WB Doner ajansı tarafından yaratılan bu fikir, yayınlandığı tarihten itibaren Coca-Cola'nın Noel'i simgeleyen manzaralarından biri haline geldi.

https://pazarlamasyon.com/pepsinin-yeni-icecegi-cocoa-cola/

Coca-Cola'nın en büyük rakibi olan Pepsi ile tatlı rekabet içeren reklam haberleriyle de zaman zaman karşılaşıyoruz. Kimi zaman Coca-Cola, kimi zamansa Pepsi birbirlerini hedef aldıkları göndermeli reklamlarla bu rekabette galip geliyor.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=24&v=CD37_EHRXXE&feature=emb_title

Pepsi'nin yayınladığı son reklam filmindeyse Coca-Cola'nın Noel'e özgü olan Noel kamyonu ve Noel Baba konseptini kullanarak Coca-Cola'ya gönderme yaptığını görüyoruz. Reklam filminde, bir benzin istasyonuna giren Noel Baba, içecek dolabından Coca-Cola yerine Pepsi alırken gizli kameraya yakalanıyor. Suçüstü yakalandığı hissi verildiği için Noel Baba'nın aslında Coca-Cola'nın Noel Baba'sı olduğu mesajı verilmiş oluyor. Eğlenceli reklam filmi sayesinde Pepsi, Coca-Cola'ya karşı bir kez daha galip geliyor. Bakalım, Coca-Cola bu göndermeye bir karşılık verecek mi?

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir