Penti'ye Üst Düzey Transfer

COSMOS Turkey’de ajansın yeniden yapılanma sürecini yöneterek dönüşüm liderliği görevini üstlenen Yiğit Kalafatoğlu, kariyerine Penti’de “Dijital Dönüşüm İş Lideri” olarak devam edecek.

Yiğit Kalafatoğlu Kimdir?

Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nde Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yan dalı ile tamamlayan Yiğit Kalafatoğlu, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Yüksek Lisans programından “Sosyal Medya ve İtibar Yönetimi” tezi ile mezun oldu.

2014 itibariyle de akademik kariyerine Bilgi Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri Doktora Programı’nda “Nesnelerin İnterneti ve Pazarlama” alanında çalışmalar yaparak devam etmekte.

Kalafatoğlu, 2005 yılından beri çeşitli interaktif ajanslarda stratejist ve proje yöneticisi olarak görev yaptı ve bu süre boyunca yerli ve yabancı birçok marka ile tanışma fırsatı buldu. Çok sayıda ödüllü işe imza attı.

2009 yılında; Türkiye’nin ilk sosyal medya ajanslarından Utopic Farm’ı kurdu. 2011 yılında yatırım alarak hizmet alanını genişletmeye başladı. 2014 yılı itibariyle Utopic Farm dijital merkezli tam hizmet ajansı olarak, sektörün öncü ajanslarından biri haline geldi.

2016 yılında hisselerinin tümünü yatırımcılara devreden Kalafatoğlu, profesyonel olarak 2 yıl süreyle Utopic Farm’da ajans başkanlığı görevini yürüttü ve 2018 sonuna doğru buradaki kariyerini sonlandırdı ve 2019 boyunca da OPN grup bünyesindeki COSMOS Turkey’de ajansın yeniden yapılanma sürecini yöneterek dönüşüm liderliği görevini üstlendi.

Kalafatoğlu bundan sonraki iş hayatına 2014’ten beri hizmet vermekte olduğu, mottosuna imza attığı ve dijitalde birçok ilki gerçekleştirerek ödüller kazandığı Penti’de “Dijital Dönüşüm İş Lideri” olarak devam edecek.

Kalafatoğlu profesyonel kariyerin yanı sıra; tam 9 yıldır Kadir Has dersler vermekte ve  eş zamanlı olarak aynı çatı altında bulunan ve kurucusu olduğu Türkiye’deki ilk Sosyal Medya Akademisi’ni yönetmekte ve başta Pearson International olmak üzere, çeşitli platformlarda Dijital Pazarlama, İtibar Yönetimi, Nesnelerin İnterneti ve Dijital Dönüşüm başlıkları altında dersler ve seminerler de vermektedir.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir