Peak Games, Aynı Anda 39 TV Kanalında Reklam Yayınladı

  • Yerli mobil oyun şirketi Peak Games, 21:30 sularında, aynı anda 39 televizyon kanalında bir reklam yayınladı ve bu reklamda yeni ekip arkadaşları aradığını duyurdu.
  • Ancak farklılığıyla dikkat çeken reklam filminin, Audi İsveç'in Kasım 2017'de yayımladığı reklam filminden esinlendiği (!) ortaya çıktı.
  • İlgili Yazı: Black Mirror Bandersnatch'e Gizlenmiş İş İlanı

Geliştirdiği ve yurt dışına sattığı mobil oyunlarla Türkiye'nin en önemli yazılım ve oyun şirketlerinden biri haline gelen Peak Games, yaklaşık olarak 1,5 saat önce, yani 21:30 sularında, aynı anda 39 televizyon kanalında bir reklam yayınladı. Mobil oyun şirketi, yayınladığı bu reklam filminde yeni ekip arkadaşları aradığını duyurdu.

https://youtu.be/Vk117Z9FoCY

Televizyonlarda görmeye alışık olmadığımız tarzda reklam filmi, bir sigorta şirketi reklamı gibi başlıyor ve daha sonrasında ekrana bir komut satırı geliyor. Komut satırına yazılan birkaç satır kodun ardından, Peak Games'in nasıl bir şirket olduğuyla ilgili bazı açıklamalara yer veriliyor ve ekibe dahil olmak isteyen kişilerde aranan nitelikler paylaşılıyor. Bu arada Peak Games'in mevcut iş ilanlarına peak.com/jobs adresinden ulaşabilirsiniz.

Peak Games'in bu reklamının son derece dikkat çekici olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak Peak Games'in bu reklam filmini paylaştığı tweet'in altına yorum yapan Twitter kullanıcılarından birinin belirttiğine göre, bu reklam, Audi'nin daha önce yaptığı bir reklam filminden alıntılanmış.

https://twitter.com/eneseser53/status/1097568089389105152

Audi'ye ait olan bu reklam filmi, Kasım 2017'de, Audi İsveç tarafından "Güvenlik Kodu" (Safety Code) isimli proje kapsamında, araç kullanırken cep telefonu kullanmanın tehlikelerine dikkat çekmek amacıyla yayınlanmış. Peak Games'in reklam filminin başlangıcının farklı olmasını bir kenara bırakırsak, iki reklam filminin temel olarak bire bir aynı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta iki reklam filmini de izlerseniz, kullanılan müziğin bile aynı olduğunu farkedeceksiniz.

https://youtu.be/ElbnpKX0qSY
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir