Partnerinizi Sekse İkna Etmek İçin Reklamlarla Beynini Yıkamayı Vadeden Girişim

  • The Spinner isimli girişim, taleplerinizi hedefleyen bir dizi reklamı Facebook ve Instagram akışlarına yönlendirerek istediklerinizi yapmaları için çevrenizdeki kişileri etkileyebileceğini iddia ediyor.
  • The Spinner, "genellikle ziyaret ettiği internet sitelerindeki içeriği kontrol ederek belirli bir kişiyi bilinçaltında etkilemenize imkan tanıyan bir hizmet” olarak tanımlanıyor.
  • Şirketin sunduğu "Seksi başlat!" isimli program, kadınları kocalarıyla seks yapmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu paket satın alındıktan sonra, kadınlar, kocalarıyla bu eylemi yapmalarını teşvik eden 10 farklı makale görmeye başlıyorlar.
  • The Spinner'da sosyal ve medyadan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Elliot Shefler, insanların “beyinlerini yıkamak” için şirketin Facebook ve Instagram'da reklam alanı satın aldığını söylüyor.
  • İlgili Yazı: Müşterilerinin Spotify Listelerine Göre Kıyafet Öneren Girişim

Her geçen gün birbirinden tuhaf vaatlerle ortaya çıkan yeni bir girişim şirketiyle karşılaşıyoruz. Örneğin geçtiğimiz günlerde sizlere
yaşlıların vücutlarına genç bağışçıların kanlarını enjekte eden ve bu şekilde organları gençleştirerek yaşlanmanın önüne geçilebileceğini vadeden bir girişim olan Ambrosia'dan söz etmiştik. Şimdi ise belki de bundan çok daha absürt ve kesinlikle çok daha ürkütücü bir vaatte bulunan bir girişim ortaya çıktı.

https://pazarlamasyon.com/bilinc-aktarimi-yoluyla-olumsuzluk-vadeden-girisim-nectome/

Design Taxi'nin paylaştığı habere göre, The Spinner isimli girişim, taleplerinizi hedefleyen bir dizi reklamı Facebook ve Instagram akışlarına yönlendirerek istediklerinizi yapmaları için çevrenizdeki kişileri etkileyebileceğini iddia ediyor. Hatta bunlar arasında partnerinizin size evlenme teklif etmesi için sinsice onun aklını çelen reklamlar bile yer alıyor. Yani en azından şirketin vaadi bu yönde.

İnternet sitesinde The Spinner, "genellikle ziyaret ettiği internet sitelerindeki içeriği kontrol ederek belirli bir kişiyi bilinçaltında etkilemenize imkan tanıyan bir hizmet” olarak tanımlanıyor. Hedefiniz editoryal içerik olarak gizlenmiş yüzlerce ögeye tekrar tekrar maruz kalıyor. Bu arada servisin kullanım ücreti ise 29 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Bu servis ile ilgili en rahatsız edici örnek, eşleri hedef alan "Seksi başlat!" pakedidir. Bu paket satın alındıktan sonra, kadınlar, kocalarıyla bu eylemi yapmalarını teşvik eden 10 farklı makale görmeye başlıyorlar. “Seksi başlat!” programı, The Spinner’ın bu zamana dek en popüler olan programı olma özelliği taşıyor. Girişimin gerçekleştirdiği yaklaşık olarak 150 bin satışın %82’sini bu program oluşturuyor. Paketten çıkan makaleler arasında, Marriage.com'dan "Mutlu Bir Evlilik İçin Seksin Önemi" başlıklı bir makalenin yanı sıra, "Seksi Başlatmak İçin Sekiz Yöntem" gibi bir makale yer alıyor.

"Seksi başlat!" programının başarı oranı sorulduğunda, The Spinner'da sosyal ve medyadan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Elliot Shefler, Daily Dot isimli dijital medya kuruluşuna yaptığı açıklamada, tam olarak bir oran vermekten kaçınıyor; ancak bununla birlikte “Kampanyanın etkinleştirilmesinden 180 gün sonra, kullanıcıya bir geri bildirim formu gönderiyoruz. Birçok duygusal hikayeyi geri alıyoruz.” diyor.

Bunların yanı sıra erkek arkadaşları sevgililerine evlilik teklifi etmeye teşvik eden bir program, eşleri boşanmaktan vazgeçirmeye yarayan bir paket, meslektaşlarını yeni işler bulmaya iten bir program, sevdiklerini et yemeyi bırakmaya teşvik eden bir paket, hatta ebeveynlerinin köpek almalarını isteyen çocuklar için bile bir program var.

Sosyal ve medyadan sorumlu başkan yardımcısı Elliot Shefler, sistemin kısa mesaj yoluyla hedef kişiye özel bir bağlantı gönderdiğini açıklıyor. Bu bağlantı zararsız görünmekle birlikte, açıldığında bir dizi reklam başlatan bir çerez içeriyor. Ve kendisinin Daily Dot'a yaptığı açıklamaya göre, bu noktadan itibaren hedef, kendisi için belirlenmiş makalelerle stratejik olarak bombalanıyor.

The Spinner, geçen yıl nisan ayında faaliyetlerine başladı ve ilk olarak internet sitelerinde gördüğünüz "internet çevresinde” reklamlardan sorumlu servisler aracılığıyla kanallaştırmasını yaptı. Ancak Shefler, The Spinner'ın artık Facebook ve Instagram'a bel bağladığını ve insanların “beyinlerini yıkamak” (Shefler'ın kullandığı bir ifade) için bu sosyal medya sitelerinde reklam alanı satın aldığını ifade ediyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir