"Parrotize App" ile Konferans Çevirilerinde Devrim

Teknoloji hızla gelişiyor ve her geçen gün daha da küreselleşen bir dünyada yaşıyoruz. Bu durum ülkeler arası sınırları olabildiğince kaldırırken dil de teknoloji sayesinde iletişimi engelleyen veya yavaşlatan bir unsur olmaktan çıkıyor.

Uluslararası konferanslarda veya yerel konferanslara katılan yabancı konuşmacıların konuşmalarında kullanılan tercümanlık yöntemleri de haliyle çağ atlamış durumda. Parrotize App de Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Parrotize App sayesinde herhangi bir yerdeki konferansı sadece app'e kod okutarak çevirilen dilde dinleyebiliyorsunuz.

Çeviriyi yapacak olan çevirmen için de büyük kolaylık sağlayan bu uygulama sayesinde çevirmenlerin konferans alanında bulunmaları gerekmiyor. Konferanslardaki eski uygulamaların aksine dinleme cihazı dağıtımı ve kontrolü için ayrı bir görevli gerekmiyor ve iş gücünden tasarruf sağlanabiliyor. Böylece daha az insan ve daha az hazırlıkla çok daha hızlı ve pratik bir çeviri süreci gerçekleşmiş oluyor.

Uygulamayı indirmek ve siteyi ziyaret etmek  için buraya tıklayabilirsiniz.

19 Nisan'da Sophia'nın geleceği Marketing Meetup etkinliğimizde Dr. Michael Wu, Didier Rappaport ve Sophia'nın konuşma çevirilerini Parrotize App aracılığıyla App'i üzerinden dinleyebileceksiniz.

Dünyada ilk kez vatandaşlık alan robot Sophia'nın dışında yerli ve yabancı pek çok önemli konuşmacının geleceği ve Türkiye'de ilk kez MarTech Awards ödüllerinin verileceği Marketing Meetup Experience etkinliğimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayın.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir