Parodi Disney Posterleri, Tek Kullanımlık Plastik Oyuncakların Çevreye Verdiği Zararı Vurguluyor

2019 yılında Alex Wadelton ve Tom Whitty isimli iki yaratıcı yönetmen, Avustralyalı perakende devi Woolworths tarafından promosyon olarak verilen küçük plastik oyuncakları protesto etmek amacıyla ''Future Landfill/Gelecekteki Çöp Sahası'' adlı bir kampanya başlatmıştı.

Kampanya boyunca Ooshies plastik oyuncakları ile ikonik film Aslan Kral'ın en bilinen sahneleri yeniden canlandırılmıştı. Ancak bu sahnelerde oyuncaklar, filmdeki güzel ovalarda gösterilmek yerine, çöplükler içinde arasında gösterilmişti. Binlerce yıl bozulmadan doğada var olmaya devam eden ve hiçbir işe yaramayan bu küçük plastik oyuncaklar, halk tarafından da büyük tepki toplamıştı ve Woolworths da bu promosyonunu sonlandırmak durumunda kalmıştı.

Ancak Woolworths bu sene Disney Ooshie'leri ile promosyonu tekrar başlattı. Bu nedenle de Wadelton ve Whitty kampanyayı yeniden düzenlemeye karar verdi. Kısa süreli promosyonların uzun süreli çevresel etkilere yol açacağını düşünen ikili, plastiklerin çevresel etkilerini vurgulamak için klasik Disney film afişlerini plastik oyuncaklarla yeniden yorumladı. Finding Nemo, Choking Nemo olarak, Toy Story, Destroying Story , Landy and Tramp ise Landfill and Trash olarak isimlendirildi.

Proje ayrıca Avustralyalıları, futurelandfill.org sitesine gitmeye ve Woolworths'ü Ooshies promosyonlarını sona erdirmeye çağırdı. Bununla birlikte YouTube fenomeni Natalie Tran de imza kampanyası başlatarak projeye destek oldu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir