Oto yıkama şirketi Take 5 bir güvercini işe aldı

ABD merkezli oto yıkama şirketi Take 5, GPS cihazı taktığı bir güvercin yardımıyla aracını yıkatmak isteyenlere ücretsiz oto yıkama şansı sunuyor.

Kuş pisliğinin, şans getirdiğine inanılsa da aracını yeni yıkatanlar için bu durum sadece büyük bir kâbus. Oto yıkama şirketi Take 5 ise bu kâbusu şansa dönüştürüyor.

Dallas merkezli oto yıkama şirketi Take 5, aracını yıkatanların korkulu rüyası olan güvercinleri işe alarak bu durumu lehine çeviren bir kampanyaya imza attı. Reklam ajansı Erich & Kallman tarafından hazırlanan kampanyada, Dallas’ta bir güvercine GPS cihazı takıldı. Bu sayede güvercinin rotasını takip eden ajans, gün içerisinde güvercin tarafından pislenen otomobilleri ücretsiz olarak yıkamayı amaçlıyor.

Reklam ajansı Erich & Kallman tarafından oluşturulan mizahi girişim, 28 Mart Ulusal Oto Yıkama Günü'nde başlatıldı. Ajansın kurucu ortağı ve yönetici kreatif direktörü Eric Kallman, güvercini takip etmenin zorluğundan ve bazı otomobillerin güvercinden nasibini almamış olabileceğini ifade etti. 

Take 5 CMO’su Brady Noon da kampanya ile ilgili olarak "Yaratıcı bir şeyler yaparken, aynı zamanda bizi ziyaret eden insanların Take 5 farkını deneyimlemesini istedik." yorumunda bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir