Orkun Gül'e küresel sorumluluk

Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, Türkiye’ye ek olarak
 Ortadoğu ve Afrika’ya da liderlik edecek.

Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, Global’de yeni bir göreve getirildi. Gül, 1 Temmuz'dan itibaren Avon Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı ve Avon Türkiye Genel Müdürü oldu.

Orkun Gül, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden 2003 yılında onur öğrencisi olarak mezun oldu. Kariyerine Procter&Gamble’da başladı ve burada 7 yıl boyunca Pazar Araştırmaları Müdürü, Eczane Kanalı Satış Müdürü, Geleneksel Kanal Satış Müdürü ve Zincir Mağazalar Müşteri Yöneticisi olarak görev aldı. Avon ailesine 2010 yılında, üst düzey yönetici adaylarına yönelik bir program olan Global Satış Akademisi kapsamında dahil oldu. 5 yıl yürüttüğü Bölge Satış Grup Müdürlüğü görevinin ardından 2015 yılında Satış Direktörü olarak atandı. Elde ettiği başarılı sonuçlar neticesinde 2017 yılında ise Türkiye’deki Genel Müdürlük bayrağını devraldı. 

Orkun Gül, 6 yıllık Genel Müdürlük dönemi boyunca, yeni iş modellerinin uygulanılması, markanın çok kanallı stratejisinin hayata geçirilmesi, perakende ve çevrimiçi kanalların geliştirilmesi gibi pek çok başarılı ve öncü çalışmaya liderlik etti. 

Yeni görevi ile Orkun Gül, AVON Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı ve Avon Türkiye Genel Müdürü olarak doğrudan Avon Global CEO’su Angela Cretu’nun ekibinde yer alıyor.  

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir