Orka Holding, deprem bölgesine yardımlarını sürdürüyor

Orka Holding, deprem bölgesinde normal hayata yeniden dönüşe katkı sağlamak amacıyla Turizm Bakanlığı, TİM ve İSO önderliğinde kurulacak konteyner kentlerin yapılmasına katkı sağlıyor.

Orka Holding, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremler nedeniyle büyük yıkıma uğrayan 11 ilimizde yaraların sarılması amacıyla ilk günden itibaren yardımlarını sürdürüyor. Afetin yaşandığı illerdeki depremzedelere AFAD, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) koordinasyonunda binlerce kışlık ürününü ulaştıran Orka Holding, bölgede normal hayata yeniden dönüşe katkı sağlamak amacıyla Turizm Bakanlığı, TİM ve İSO önderliğinde kurulacak konteyner kentlerin yapılmasına da önemli katkılar sağlıyor. 

Yeniden yaşam için yardımların sürekliliği önemli
Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu "Afet nedeniyle ülke olarak çok büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Depremde aynı zamanda Kahramanmaraş Mağaza Müdür Yardımcımız Hatice Karakaş’ı ve tüm ailesini kaybettik. Art arda yaşanan depremlerde vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı ve yaralılara acil şifa diliyorum. Bölgede 22 mağazamız ve 94 çalışanımız bulunuyor. İlk günlerde hiç uyku uyumadık. Enkazdan çıkarılan Hatay mağaza müdür yardımcımız ve satış danışmanızın sağlık durumlarıyla da an be an yakından ilgilendik ve ihtiyaçlarının karşılanması konusunda tüm sorumluluğu üstlendik" dedi. 

Afetin yaşandığı bölgede yaşamın yeniden başlayabilmesi için yardımların sürekliliğin önemini vurgulayan Süleyman Orakçıoğlu "Şimdi tek yürek olarak yaralarımızı sarma zamanı. Biz de Orka Holding olarak tüm çalışanlarımızla buna odaklanmış durumdayız. Afetten etkilenen vatandaşlarımızın sağlık, barınma, ısınma, güvenlik ve beslenme gibi en temel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında büyük önem arz eden konteyner kentlerin kurulmasına destek oluyoruz. Bu konuda güzel örnekler teşkil eden Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy önderliğinde başlatılan konteyner kentimizin kurulmasına yardımda bulunduk. Aynı şekilde TİM’in Kahramanmaraş’ta ve İSO’nun Antakya Kent Merkezinde kuracağı Yaşam Kenti için de bağışta bulunduk. Yardımlarımız artarak sürecek" dedi. 

İlk gün binlerce mont, triko ve battaniye gönderdi
Orka Holding, depremzedelerin acılarını bir nebze de olsa hafifletmek ve yaralarını sarmak amacıyla ilk gün AFAD, TİM ve İSO aracılığıyla kışlık mont, triko ve binlerce polar battaniyeyi bölgeye göndererek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı ve ihtiyaçlar doğrultusunda ulaştırmaya devam ediyor. 

Kırmızı Çocuklar Derneği’nin organizasyonunda afet bölgesindeki köyler için düzenlenen çadır kampanyasına katılan Orka Holding, mart ayından itibaren Türk Eğitim Derneği ile işbirliği halinde depremde ebeveynini kaybeden çocuklara bağışta bulunacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir