Oreo evcil hayvanların yuvalarını arıyor

Oreo, kayıp evcil hayvanların evlerini bulmalarına yardımcı oluyor.

Siyah-beyaz evcil hayvanlar için en çok kullanılan ismin Oreo olduğunu fark eden bisküvi markası Oreo, kaybolan evcil hayvanları yuvalarına kavuşturmak için harekete geçti.

Marka, 20 Ağustos Uluslararası Evsiz Hayvanlar Günü'nü anmak için Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki sevimli adaşlarının yeni bir ev bulmalarına yardımcı olmak için kampanya hazırladı. Kampanya, terk edilmiş evcil hayvanı sokaklardan alıp daha iyi bakılmaları adına barınaklara kavuşturmak için Saatchi & Saatchi, K9 Friends ve Yanni Animal Welfare ile işbirliği kapsamında hazırlandı.

Aynı zamanda marka, Oreo satın alanların pakette yer alan QR kodu okutarak evcil hayvan sahiplenebilecekleri bir ambalaj tasarladı. Pandemi sebebiyle terkedilmiş evcil hayvan sayısının artış göstermesinden yola çıkan marka, bu sayede evcil hayvanların sahipsiz kalmamasını amaçlıyor.

Mondelez International, MENA Bisküvi Pazarlama Müdürü Ilona Morozova kampanya ile iligili olarak, "Çok sayıda evcil hayvanın adının Oreo olduğunu fark ettiğimizde, harekete geçmemiz gerektiğini düşündük. Bölgedeki en büyük iki kurtarma operasyonuna ortak olmak bizim için bir onurdu ve evsiz kalan hayvanların yuvalarını bulmalarına yardım etmek için sabırsızlanıyoruz" açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir