OMO'dan afet sonrası çocukların duygusal sağlığı  için yetişkinlere rehber 

OMO ve PaylaşBüyüsün işbirliğiyle hayata geçirilen “Paylaşmak Güzeldir” projesi, deprem bölgesinde yaşayan veya Türkiye’nin farklı bölgelerinde deprem gündeminden etkilenen çocukların ihtiyaçlarına odaklanıyor.

OMO, 2022 yılında başlattığı ve 6 Şubat Depremleri’nden sonra bölgeye yönlendirdiği OMO Çocuk Parkları projesi ile çocukları oyunun iyileştirici gücü ile buluşturmaya devam ediyor. Marka diğer yandan afet sonrası çocukların duygusal ihtiyaçlarına destek için “paylasbuyusun.com” platformu ile birlikte geliştirilen “Paylaşmak Güzeldir” rehberlik projesini başlatıyor. Proje afetten etkilenen çocukların kaygı, korku gibi duygu durumlarını daha iyi anlamaları, gözlemler yapabilmeleri, doğru yaklaşımlar geliştirebilmeleri için eğitmen ve ebeveynlere uzmanlarca geliştirilen bir kaynak sunuyor. Vakalara, yazılı ve video içeriklerden oluşan Paylaşmak Güzeldir rehber içeriklerine “paylasbuyusun.com” adresinden ve platformun sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

Paylaşmak Güzeldir projesine ilişkin açıklamalarda bulunan Çocuk ve Ergen Psikiyatrı Dr. Yankı Yazgan, “Çocukların kaygılarını, üzüntülerini, korkularını anlamak ve paylaşmak onların gelişim ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamızı ve desteklememizi sağlar. Bu saptama bizi harekete geçirdi: Yetişkinlerin çocukların duygu dünyasını daha iyi anlaması, paylaşması ve desteklemesi için ‘Paylaşmak Güzeldir’ projesini, PaylaşBüyüsün ve OMO ile birlikte hayata geçiriyoruz. Özellikle çocukların ruhsal yaşantılarında farklı sonuçlar yaratan 6 Şubat Depremleri’nin ardından, başta anne ve babalar ve öğretmenler olmak üzere yetişkinlerin çocukların duygu dünyalarıyla ilgili farkındalıklarını artırmayı amaçlıyoruz.  paylasbuyusun.com ekibinden uzmanlarla birlikte, çocukların ruh sağlığı ve gelişimleri için ihtiyaç duydukları desteği sağlayan, deneyim ve bilgiyi paylaşan kaynak olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Unilever Çamaşır Bakım Pazarlama Direktörü Alper Çapar ise “Yaptığımız araştırmalar sayesinde çocukların iklim değişikliği konusundaki kaygılarını tespit etmiş ve geri dönüştürülmüş plastikler ile OMO Çocuk Parkları projemize başlamıştık. Bu süreçte gerçekleşen depremler hem bölgedeki hem de ülkemizdeki çocukların hayatına yeni bir kaygı ve korku getirdi. Oyun parklarımızı bölgeye yönlendirirken çocukların duygusal ihtiyaçlarına daha geniş bir noktadan destek olmak istedik. Değerli Yankı Yazgan’ın yönlendirme ve katkıları ve PaylaşBüyüsün platformu ile iş birliği içinde ‘Paylaşmak Güzeldir’ projesini başlattık. Yetişkinler için de oldukça zor geçen bu süreçte onların da çocuklar için aradıkları cevaplar olduğunu biliyoruz. Paylaşmak Güzeldir bu konuda destek olmayı amaçlayan bir rehberlik projesi ve Türkiye’deki herkesin kullanımına açık bir kaynak.” dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir