Ogilvy İstanbul'dan Türk Turizmini ve Ev Ortamını Birleştiren Enfes Görseller

Salgın nedeniyle bütün tatil planları rafa kaldırıldı. Birçoğumuzun temennisi, salgının yaza kadar son bulması ve yazın güzel bir tatille bu stresli dönemin acısını çıkartmak. Ancak görünen o ki, salgının etkileri -daha azalacak olsa da- yazın da görülmeye devam edecek. Yaz tatili planlarımızı ertelemek zorunda mı kalacağız, şimdilik bu konuda kesin bir şey söylemek zor. Ama eninde sonunda bu salgını atlatacağımızı biliyoruz ve tekrardan normal yaşantımıza geri döneceğimiz günleri iple çekiyoruz.

Yukarıda da bahsettiğim gibi, salgından ötürü tatil planı yapmak pek mümkün olmasa da, bu durum turizm reklamıyla sosyal sorumluluk kampanyasını birleştirmeye engel değil. Ogilvy İstanbul reklam ajansı, hem Türkiye'nin tatil için ideal bir tercih olduğuna vurgu yapmak hem de insanlara evde kalmaları mesajını vermek için ev ortamıyla Türkiye'nin enfes doğa manzaralarını bir araya getiren görseller hazırladı.

Tamamında #TogetherToday (Bugün Birlikte) etiketine yer verilen görsellerde, şu şekilde ifadeler yer alıyor:

  • "Yarın mavi denizlerde yelken açmak için bugün evde kalıyoruz."
  • "Yarın yamaçların tadını çıkarmak için bugün evde kalıyoruz."
  • "Yarın doğada kaybolmak için bugün evde kalıyoruz."

Ads of the World'ün belirttiğine göre, Ogilvy İstanbul ise ortaya çıkarttığı bu yaratıcı kampanya ile ilgili olarak şunları dile getirdi:

"Türkiye gibi bir turizm markasının nihai hedefi, ziyaretçileri çekmek için iştah yaratmaktır. Bu eşi benzeri görülmemiş salgın geçtikten sonra, "evde kal" hareketini istek üzerine hazırlanmış görüntülerle desteklemek istedik. Evin rahat yüzeylerini ve Türkiye'nin sunduğu harika dış mekanı birleştirerek üç eşsiz sanat eseri yarattık."

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir