Ofisteki Gürültüden Dolayı İşine Odaklanamayanlara Özel Kask: Helmfon

Özellikle bir açık ofiste çalışıyorsanız işinize konsantre olabilmek ve rahat bir şekilde çalışabilmek biraz zordur. Zira, bir tarafta biri hararetli bir telefon görüşmesi yapıyorken diğer bir tarafta da coşkulu bir toplantı gerçekleşiyor olabilir. Bu gibi durumlar da sizin kolay bir şekilde işinize odaklanmanızı zorlaştırır. Hochu Rayu isimli Ukraynalı tasarım şirketi ise ürettiği kask ile bu gibi sorunları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Designboom’un yaptığı habere göre, Helmfon isimli kask, kullanıcıya mahremiyet sağlamasının yanı sıra, kullanıcının arka plandaki gürültüyü duymasını engelliyor. Helmfon, kullanıcının isteğine göre özelleştirilebiliyor ve eğlenceli bir görünüme kavuşabiliyor. Bu yenilikçi ürün, fiberglas ve polietilen köpüklü kaplama kumaşı gibi gürültü azaltıcı materyaller kullanılarak üretiliyor. Ayrıca Helmfon; sistem kartı, mikrofon, hoparlör, akü ve akıllı telefon için özel bir iç alan barındırıyor.

Helmfon, her durum için ve her türlü açık alanda çalışmaya uygun olarak tasarlanmış bir ürün. Öyle ki; video oynatabiliyor, görüntülü konuşma yapmaya ve fotoğraf düzenlemeye imkan tanıyor, arama yapmaya ve cevaplamaya izin veriyor. Bununla birlikte kullanıcılar, bu kaska kişisel fonksiyonlar ekleyebiliyorlar. Ayrıca bu kask, duvara ya da tavana monte edilmiş bir şekilde de kullanılabiliyor.

Helmfon, genel olarak kullanıcının mesai saatlerindeki konsantrasyonunu ve verimliliğini artırmak için tasarlanmış bir ürün olsa da kaskın, çalışma alanından tasarruf sağladığına da vurgu yapılıyor. Öyle ki, sadece bir kişinin gerçekleştireceği telefon konuşması ya da görüntülü konuşma gibi durumlar için bir oda ayarlamak yerine, Helmfon’un kullanılabileceği ve bu sayede herkesin oturduğu yerden iletişim işlerini halledebileceği ifade ediliyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir